جوابیه فدراسیون کشتی به یک گزارش در نسیم ورزش

 

نسیم ورزش: در پی درج یادداشتی تحت عنوان “قحطی طلا در لاس وگاس کنایه ای نیشدار به سبک مدیریت کشتی” در سایت ورزشی نسیم ورزش، فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران جوابیه ای برای این سایت ارسال کرد که متن آن بدین شرح می باشد:

فدراسیون کشتی

قریب به یک هفته از رقابت های کشتی قهرمانی جهان در لاس و گاس آمریکا سپری شده اما بحث درباره نتایج تیم کشتی ایران در این رقابت ها ادامه دارد. شعله نظرات عجیب و البته منتقدانه هر لحظه بیشتر لهیب می کشد.گویی کشتی در آمریکا یک بازنده محض و مطلق بوده و شانه های کشتی با خاک لاس و گاس یکی شده که منتقدان اینگونه تازیانه برداشته و کشتی را چپ و راست می نوازند. این در حالیست که تیم ملی کشتی ایران دریکی از تاریخی ترین ادوار حضور خود در رقابت های جهانی و با یکی از جوانترین تیم های خود، نتیجه ای قابل قبول کسب کرده است.

منتقدان چمدان خالی ارز را بهانه ای برای کوفتن کشتی می دانند و بی دلیل و مدرک از کاروان هفتاد نفره ای می گویند، که به زعم دوستان برای تفریح به لاس و گاس رفته اند، که قطعا باید برای آن مدرک بیاورند که اگر غیر از آن باشد، خودشان می دانند با مراجع ذیصلاح.

اما در پس این چمدان خالی موفقیت قابل توجهی کسب شده که البته نبودن برق طلا در چمدان ایران سبب شده به چشم کسی نیاید. تیمی که به لاس و گاس رفت و با دو مدال نقره و دو برنز خوشرنگ بازگشت، نایب قهرمان جهان شده، از ۶ سهمیه المپیک، ۵ سهمیه را به دست آورده و از ۸ کشتی گیر اعزامی، ۶ کشتی گیر ایران برای نخستین بار حضور در میدان جهانی بزرگسالان را تجریه می کردند. از همین رو باید با هر متر و معیاری به کارنامه این تیم نمره قبولی داد. چه آنکه همه می دانند جوانگرایی آن هم در سال منتهی به المپیک و در رقابتی که حکم گزینشی رقابت های المپیک را دارد، چه ریسک بزرگی است و چه تبعات تکان دهنده ای خواهد داشت اما مسوولان فدراسیون بی اعتنا به تمامی تهدیدها نهراسید و تیمی را به کارزار جهانی فرستاد که آینده کشتی ایران است.

بهر تقدیر نمی دانیم آقای «حسام میرعمادیان» که نام خانوادگی آشنایی در خانواده کشتی مازندران دارد چگونه از بسته بودن راه انتقاد در فدراسیون کشتی گفته است، بدون آنکه ما اطلاعی از انتقادهای دلسوزانه! ایشان داشته باشیم. و سپس  بدون دلیل و مدرکی دم از خودکامگی و یا هر چیزی به زعم خود بزنند!! و نه از سر دلسوزی بلکه از سرخودخواهی دو نایب قهرمانی سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ کشتی ایران را ناکامی بدانند!  که در این نوشتار دانای کل بیشتر به نویسنده می آید تا هر فرد دیگری!

انگار ظهور پدیده هایی مانند یزدانی ها و کریمی ها و در کنار نمایش پشت خط مانده هایی مانند قاسمی و طحان به حافظه نویسنده نمی خورد که دم از وداع غیر فنی عده ای می زنند که برخی (مسعود اسماعیل پور، کمیل قاسمی، احسان لشکری، امید نوروزی و حتی مهدی تقوی) به حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل امیدوارند.

به امید آنکه نوشته هایمان نقدهایی باشد برای بزرگی کشتی نه برای…

مسعود عسکری روابط عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *