در جلسه شورای ورزش همگانی مازندران چه گذشت؟

اختصاصی نسیم ورزش: دومین جلسه شورا توسعه ورزش همگانی استان مازندران در محل استانداری مازندران برگزار شد.

 

جلسه شورای
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ عدم استقبال مسئولین در جلسه شورا توسعه ورزش همگانی استان مازندران مشهود بود البته نمایندگان دستگاه های اجرایی در جلسه حضور داشتند.
مشخص نیست عدم حضور مسئولین بخاطر عدم حساسیت این عزیزان به حوزه ورزش همگانی است و یا جدی نگرفتن جلساتی که معاون سیاسی و امنیتی استاندار در آن حضور ندارد.
ورزش همگانی نقش مهمی در ارتقای سلامت جامعه ایفا می کند و قطعا توسعه آن بدون حمایت سایر نهادها غیر ممکن خواهد بود.
در این جلسه حبیب حسین زادگان با بیان اینکه اجرای سند تحول ورزش همگانی می تواند زمینه ساز سلامت و تکاپویی جامعه شود گفت: استان مازندران همواره در زمینه ورزش قهرمانی در کشور سرآمد می باشد و بایستی با توجه به در ورزش همگانی نیز به توفیقات مهمی دست یابیم.
متولی ورزش و جوانان استان تصریح کرد: استاندار مازندران بعنوان رییس شورای همگانی استان مصوبات جلسات را به فرمانداران ابلاغ کرده است تا در برش شهرستانی شاهد حمایت از ورزش همگانی در سراسر استان باشیم.
وی با بیان اینکه ورزش رسالتش تحرک جسمی است افزود: ورزش اوقات فراغت جامعه را فراهم خواهد کرد و سبب شادابی و نشاط برای مردم به ارمغان خواهد آورد.

۴۵۰ برنامه در هفته تربیت بدنی به اجرا خواهد رسید

پیش از آن عادل عالیشان معاون توسعه همگانی ورزش مازندران با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان مازندران در مناسبتهای مختلف در ستادهای مختلف استانی بعنوان مسئول کمیته ورزش و جوانان ایفا نقش میکند گفت: ستاد اجرایی هفته تربیت بدنی تشکیل شده است و جلساتی برگزار شد.
عالیشان تصریح کرد: بیش از ۴۵۰ برنامه در هفته تربیت بدنی به اجرا خواهد رسید که در قالب رویکرد فرهنگی، ورزش قهرمانی و همگانی و افتتاح پروژه ها خواهد بود.
وی یادآور شد : دیدار با خانواده معظم شهدای ورزشکاران ، تجلیل از قهرمانان، دیدار با پیشکسوتان ، حضور در نماز عبادی و سیاسی جمعه در استان مازندران از جمله برنامه های فرهنگی در هفته تربیت بدنی خواهد شد.
معاون توسعه همگانی ورزش مازندران خاطر نشان کرد: برگزاری مسابقات قهرمانی استان و شهرستان، جشنواره های بازی های بومی و محلی ، پیاده روی خانوادگی از دیگر برنامه های هفته تربیت بدنی می باشد.

راهکارهای ارائه شود که قابلیت اجرایی داشته باشد

ساداتی با بیان اینکه تنها شعار سالن رایگان را سر میدهیم گفت: در عمل نمی توانیم سالن ها را رایگان در اختیار عموم قرار دهیم.
معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: باید راهکارهای ارائه شود که قابلیت اجرایی داشته باشد و طرح های که قابل اجرا نمی باشند نباید مطرح گردند.
وی با بیان اینکه ارائه طرح همیار ورزش همگانی در آموزش و پرورش با وجود هیات ورزش های دانش آموزی همخوانی ندارد گفت: تشکل های مختلف در آموزش و پرورش وجود دارد و باید جلوی موازی کاری گرفته شود.

ثبت ۱۲۸۷ عملکرد توسط هیات همگانی در شش ماه نخست سال جاری

دبیر هیات ورزش های همگانی مازندران با بیان اینکه این هیات در شش ماه نخست سال جاری تعداد ۱۲۸۷ عملکرد داشته است گفت: ۱۰ دوره تئوری با همکاری اداره کل ورزش و جوانان برگزار شده است.
وی افزود: نقش ورزش همگانی به عنوان شالوده و اساس ورزش قهرمانی بی بدیل است و نقش ارزنده ای در ایجاد شور و انگیزه مردم به انجام فعالیت های ورزشی ایفا نموده است.
دبیر هیات همگانی مازندران گفت: هم اکنون ایران، با داشتن سهم حدود ۲۲ درصد از شرکت مردم در ورزش های همگانی در زمره کشورهایی است که رشد خوبی در این زمینه داشته است.
ابوطالبی خاطر نشان کرد: ۱۲۴ کارگاه متنوع در بخش های فرهنگی، آموزشی و ورزشی توسط هیات برگزار شده است.
وی عنوان داشت: تعداد ۴ همایش پیاده روی خانوادگی به صورت پخش مستقیم از صدا و سیما برگزار شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو