جلسات مربوط به جوانان باید توسط متولیان و دستگاه‌های اجرایی جدی گرفته شود

نسیم ورزش: معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در جلسه ساماندهی اوقات فراغت استان در استانداری مازندران با اشاره به اینکه جلسات مربوط به جوانان باید توسط متولیان و دستگاه‌های اجرایی جدی گرفته شود، اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در این جلسات حضور جدی داشته و یا نماینده تام‌الاختیار خویش را که نسبت به برنامه جوانان اطلاعات کافی دارند حضور پیدا کنند.

علیرضا یونسی با تاکید بر اینکه برنامه‌های اوقات فراغت دستگاه‌های اجرای تا پایان هفته اعلام شود، گفت: دبیرخانه دائمی اوقات فراغت در مازندران فعال می‌شود.

وی با اعلام اینکه برنامه‌های اوقات فراغت باید از زمستان برنامه‌ریزی می‌شد،گفت: راهکاری مناسبی برای هم‌افزای و اجرای مناسب برنامه‌ها در برنامه کاری قرار گیرد و از فرصت ماه مبارک رمضان برای جبران عقب‌ماندگی برنامه‌های اوقات فراغت باید استفاده کرد.

 معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری مازندران خواستار ایجاد اتاق فکری مناسب برای ساماندهی اوقات فراغت شد و افزود: دبیرخانه دائمی اوقات فراغت با حضور دائمی نمایندگان دستگاه‌های فعال برگزار شود.

یونسی خاطرنشان کرد: تا پایان این هفته دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ای را که برای تابستان جوانان دارند را به دبیرخانه ستاد ساماندهی جوانان بفرستند و اطلاعات دستگاه‌های اجرایی احصا و در غالب کتابچه و بروشور در دسترس جوانان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برنامه‌‌های حوزه جوانان باید به صورت مدون در دسترس مردم قرار گیرد و از ظرفیت رسانه‌ها نیز در اطلاع‌رسانی استفاده شود.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار مازندران خواستار فعالیت ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستان‌ها شد و گفت: جلسات این ستاد مستمر برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید پیگیری شود.

وی در ادامه خواستار مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارشاد مازندران، اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران برای تدوین برنامه مناسب در حوزه مجازی برای جوانان شد و اظهار کرد: این موضوع در کمیته ساماندهی جوانان مطرح و نسبت به برنامه‌سازی اقدام شود.

یونسی با اعلام اینکه غرب به دنبال القاء فرهنگ منحط خویش به جوانان است، گفت: برنامه فرهنگی ما در ساماندهی جوانان باید غنی و آموزنده باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اعلام اینکه همانطور که خانواده‌ها برای تغذیه سبد کالایی در اختیار دارند، افزود: در سبد کالایی خانواده‌های اعتباری برای اوقات فراغت نیز تعریف شود.

وی با بیان اینکه برخی از خانواده‌ها به برنامه‌های اوقات فراغت اقبال ندارند، اضافه کرد: برای موفقیت نیاز داریم خانواده‌ها به متولیان خویش در این حوزه اعتماد کنند، از طرفی برنامه‌ریزان باید تدوین برنامه‌ها را به سمتی ببرند که مناسب با ذائقه مردم باشد.

یونسی در پایان گفت: برنامه‌ریزی باید به گونه‌ای ظرفیت‌سازی شود که جوانان به سمت برنامه‌ای گرایش پیدا کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *