جسد کوهنورد بندر عباسی در ارتفاعات دماوند پیدا شد

 

نسیم ورزش: این کوهنورد ۵۵ ساله بندرعباسی که  برکت صادقی  نام دارد، سی ام اردیبهشت ماه امسال هنگام صعود به قله دماوند مفقود شده بود . رئیس جمعیت هلال احمر آمل در این باره به ایرنا گفت: تیمی متشکل از کوهنوردان استان همدان جسد این کوهنورد را امروز در دره یخار قله دماوند پیدا کردند.

کوهنورد

جمشیدنیکزاد اضافه کرد: تلاش برای انتقال جسد این کوهنورد از ارتفاعات دماوند به شهرستان آمل ادامه دارد . این کوهنورد که به تنهایی قصد صعود به قله دماوند را داشت ، پیش از عزیمت به قله با تذکر مسئول پناهگاه بارگاه سوم مبنی برفراهم نبودن صعود انفرادی و نامناسب بودن هوا مواجه شده بود ولی با وجود آن اقدام به صعود کرده بود. تاخیر در بازگشت سبب شده بود تا از اول خرداد جست و جو برای پیدا کردن این کوهنورد با اعزام نیروهای امداد و نجات کوهستان مستقر در پلور آغاز شود.

یک تیم از نیروهای امداد و نجات هلال احمر هم از مسیر ملاخوران اقدام به صعود مسیر جنوبی کرده بودند و با توجه به هوای مه آلودگی و نبود دید کافی تا ارتفاع ۴۵۰۰ متری صعود کردند و به جست و جو پرداختند ولی اثری از این کوهنورد بندرعباسی نیافتند .

پس از آن هم یک تیم ۱۲ نفره جهت جست و جو و پیدا کردن صادقی از بندرعباس اعزام شده بود که به علت برودت هوا در ارتفاعات دماوند که به منفی ۲۳ درجه سانتی گراد می رسید و بارش متناوب برف و تگرگ موفق به پیدا کردن اثری از این کوهنورد نشدند. اردیبهشت و خرداد بدترین شرایط کوهستانی در منطقه دماوند است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو