جدال مدعیان برای حضور در جام باشگاه‌های جهان/ حضور ستارگان ساری در مرحله دوم لیگ کشتی

نسیم ورزش: مرحله دوم رقابت‌های لیگ کشتی باشگاه‌های کشور در حالی از فردا در اسلام آباد غرب استان کرمانشاه آغاز می‌شود که مدعیان برای کسب جواز حضور در جام باشگاه‌های جهان رقابت خواهند کرد.روزهای خوبی در انتظار کشتی استان گیلان است

مرحله دوم رقابت‌های لیگ کشتی باشگاه‌های کشور در حالی از فردا در اسلام آباد غرب استان کرمانشاه آغاز می‌شود که تیم بیمه رازی در مرحله نخست در هر دو رشته آزاد و فرنگی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و در این مرحله هم با توجه به نفرات سرشناسی که این تیم جذب کرده‌ است از شانس‌های اصلی و مسلم قهرمانی به شمار می‌رود به طوری که شاید بتوان گفت که سایر تیم‌ها با توجه به قدرت و توان بالای بیمه رازی باید برای کسب عنوان دومی در هر دو رشته آزاد و فرنگی مبارزه کنند.

با توجه به در پیش بودن بازی‌های المپیک رقابت‌های لیگ برتر کشتی امسال در دو فصل برگزار می‌شود و پس از آن ۳ تیم برتر جواز حضور در جام باشگاه‌های جهان را کسب خواهند کرد. در مرحله اول این رقابت‌ها که ۳۱ اردیبهشت و اول خردادماه به میزبانی ورزشگاه انقلاب کرج برگزار شد تیم کشتی بیمه رازی در هر دو رشته آزاد و فرنگی عنوان قهرمانی مرحله نخست را از آن خود کرد.

در دیدار پایانی رقابت‌های مرحله اول کشتی آزاد، تیم بیمه رازی با نتیجه ۸ بر صفر از سد ستارگان ساری گذشت و قهرمان شد. کفایتی مشهد نیز عنوان سوم را به خود اختصاص داد. تیم‌های شهرداری و شورای شهر همدان، نوین چرم البرز و صدرای زیرآب نیز عناوین چهارم تا ششم رقابت‌های کشتی آزاد را به خود اختصاص دادند.

همچنین در رشته فرنگی نیز تیم بیمه رازی در فینال با نتیجه ۶ بر ۲ از سد تیم فنی مهندسی دوکوهه اندیمشک گذشت و قهرمان شد. سینا صنعت ایذه هم به مقام سوم رسید و دانشگاه پیام نور چهارم شد.

در پایان این مسابقات ۳ تیم برتر جواز حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان را کسب خواهند کرد که با توجه به استقبال خوب تیم‌های خارجی به نظر می‌رسد این مسابقات امسال از سطح کیفی و کمی بالاتری نسبت به دوره اول که سال گذشته برگزار شد برخوردار باشد به همین دلیل به نظر می‌رسد رقابت برای کسب مجوز حضور در این مسابقات باعث گرم شدن تنور لیگ شود.

در مسابقات این مرحله ۷ تیم در کشتی آزاد و ۷ تیم در کشتی فرنگی برای کسب جواز حضور در جام باشگاه‌های جهان به رقابت با هم خواهند پرداخت که مسابقات به صورت دوره‌ای از صبح پنجشنبه ۲۳ مهرماه آغاز خواهد شد و در نوبت بعدازظهر پیگیری خواهد شد و جمعه ۲۴ مهرماه با برگزاری دیدارهای فینال و رده‌بندی به پایان خواهد رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *