جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ جدال با قهرمان آسیا دومین آزمون ملی پوشان

تیم ملی ب والیبال ایران در دومین دیدار دور مقدماتی جام کنفدراسیون آسیا به مصاف قهرمان آسیا می رود.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، پنجمین دوره مسابقات جام کنفدراسیون والیبال مردان آسیا از امروز (پنج شنبه) با حضور هشت تیم برتر آسیا به میزبانی تایلند و در شهر ناخون پاتوم این کشور آغاز شد.
ملی پوشان ب والیبال ایران در نخستین مسابقه خود و دیدار افتتاحیه این رقابت ها به مصاف استرالیا رفتند و سه بر یک به پیروزی رسیدند.
ژاپن دومین حریف تیم ایران سابقه و افتخارات بسیار زیادی در والیبال قاره آسیا و جهان دارد که هشت دوره حضور در بازی های المپیک به عنوان یکی از شاخص ترین عملکردهای این تیم محسوب می شود.
نمایندگان سرزمین آفتاب تابان عنوان قهرمانی بازی های المپیک سال ۱۹۷۲ در مونیخ را نیز در پرونده کاری خود دارند و دو مدال نقره و برنز نیز در مسابقات والیبال المپیک سالهای ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی و ۱۹۶۴ توکیو که میزبان بوده اند، در گنجینه افتخارات خود دارند.
تیم ملی والیبال ژاپن که در گذشته یکی از مدعیان جهانی این رشته ورزشی محسوب می شد، دو مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان در سال های ۱۹۷۰ صوفیه و ۱۹۷۴ در مکزیکوسیتی را نیز کسب کرده اند.
این تیم که میزبانی جام جهانی را نیز بر عهده دارد، در سال های ۱۹۶۹ و ۱۹۷۷ موفق به کسب مدال نقره و نایب قهرمانی این رقابت ها شده است.
ژاپن با هشت قهرمانی، دو مدال نقره و سه نشان برنز جمعا ۱۳ مدال یکی از پرافتخارترین کشورها در ۱۸ دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا است.
والیبال مردان ژاپن همچنین ۱۲ مدال شامل ۸ طلا، دو نقره و دو برنز در بازی های آسیایی به دست آورده است.
تیم ملی والیبال ژاپن در چهار دوره گذشته جام کنفدراسیون آسیا دو مدال برنز و مقام سومی به دست آورده است و در پنجمین دوره این رقابت ها که از امروز آغاز شده است، برای کسب عنوان بهتر از سومی تلاش خواهد کرد.
این تیم که در بازی های المپیک امسال در برزیل حضور نداشت، در تایلند به دنبال بازآفرینی نقش والیبال خود در قاره آسیا می باشد تا بار دیگر بر توانایی چشم بادامی های این کشور در این رشته ورزشی آسیا تاکید کند.
ژاپن در دیدار نخست خود در جام کنفدراسیون مردان آسیا سه بر دو مغلوب کره جنوبی شد و در حال حاضر در رتبه سوم جدول قرار دارد و ایران با سه امتیاز صدرنشین این گروه است.

جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ جدال با قهرمان آسیا جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ جدال با قهرمان آسیا جام کنفدراسیون والیبال آسیا؛ جدال با قهرمان آسیا 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *