ثبت ۲۲۸۹ مورد همسر آزاری در مازندران

نسیم ورزش : مدیرکل پزشکی قانونی مازندران از ارجاع دو هزار و ۲۸۹ مورد همسر آزاری طی ۹ ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی خبر داد.

همسر آزاری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، علی عباسی  از ارجاع دو هزار و ۲۸۹ مورد همسر آزاری طی ۹ ماه امسال به مراکز پزشکی قانونی خبر داد و افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل که دو هزار ۲۲۶۱ مورد بود، یک درصد رشد داشت.

وی افزود: همسر آزاری به شکل‌های مختلف در جوامع بروز می‌کند و در هر خانواده‌ای با هر شرایط و موقعیت اجتماعی ممکن است نمونه‌ای از همسرآزاری وجود داشته باشد و بر اساس آمار مراجعه‌کنندگان به مراکز پزشکی قانونی استان در ۹ ماه امسال، از تعداد دو هزار ۲۸۹ مورد همسر آزاری ثبت‌شده دو هزار ۲۴۵ مورد زن و ۴۴ مورد مردان شاکی بودند، اگرچه با توجه به عدم مراجعه اغلب موارد به محاکم قضایی و پزشکی قانونی آمار دقیقی از میزان همسرآزاری وجود ندارد.

وی تصریح کرد: مردادماه با ۲۸۷ مورد (۲۸۳ زن و ۴ مرد)، تیر با ۲۸۵ مورد (۲۸۳ زن و ۲ مرد) و خردادبا ۲۷۷ مورد (۲۷۵ زن و ۲ مرد) به ترتیب بیشترین و آبان با ۱۸۹ (۱۸۳ زن و ۶ مرد) کمترین مراجعین همسر آزاری در آن اتفاق افتاد.

عباسی تصریح کرد: در شهرستان‌های ساری و میان درود با ۵۵۴ مورد (۵۴۶ زن و ۸ مرد)، بابل با ۲۷۱ مورد (۲۶۶ زن و ۵ مرد) و آمل با ۲۲۵ مورد (۲۲۱ مرد و ۴ زن) ببیشرین و شهرهای رامسر با ۲۲(زن) و عباس‌آباد با ۳۱(زن) مورد کمترین آمار مراجعین همسر آزاری در آن ثبت‌شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران افزود: از آنجائی که افراد آزاردیده جهت انجام معاینات و تعیین نوع صدمه‌ها به سازمان پزشکی قانونی کشور مراجعه می‌کنند، این امر زمینه مناسبی را جهت انجام بررسی‌های علمی یافتن راه‌حل‌های مناسب درزمینهٔ رفع مشکلات ناشی از همسر آزاری در این سازمان فراهم ساخته است.

این مقام اجرایی استان بالا بردن سطح فرهنگی جامعه، مهارت‌های زندگی، بهبود شرایط زندگی و نیز توجه به سنت‌ها و احادیث بزرگان دینی و ترویج فرهنگ دینی در امر ازدواج و روابط خانوادگی و اجتماعی می‌توان موارد همسر آزاری را به حداقل رساند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *