تیم میکس تیراندازی با کمان ایران نقره ای شد

تیم میکس تیراندازی با کمان ایران در بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو در رقابتی تنگاتنگ از تیم قدرتمند چین شکست خورد و به نشان نقره رسید.

 

تیم میکس تیراندازی با کمان ایران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، تیم میکس تیراندازی با کمان ایران با ترکیب «زهرا نعمتی» و «ابراهیم رنجبر» در فینال بازی های پارالمپیک برزیل با نتیجه پنج بر سه، از چین شکست خورد و به نقره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو رسید.
چین که سه بر صفر عقب بود، در پرتاب های آخر خود توانست عقب ماندگی خود را جبران و در نهایت به مدال طلای بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو برسد.
پیش از دیدار فینال میکس تیراندازی با کمان، دیدار رده بندی برگزار شد و ایتالیا با شکست مغولستان صاحب گردن آویز برنز شد. تیم میکس تیراندازی با کمان ایتالیا در این دیدار با نتیجه پنج بر یک مغولستان را شکست داد.
کاروان ایران تا به این لحظه در بازی های پارالمپیک ریو به یک مدال طلا و ۳ نقره دست یافته است.
«زهرا نعمتی» بانوی تیرانداز و پرچمدار ایران در بازی های المپیک برزیل پس از کسب مدال نقره میکس تیم تیراندازی با کمان بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو به خبرنگار ایرنا گفت: در رقابت های میکس تیراندازی بازی های پارالمپیک انتظار کسب مدال نقره را نداشتم، اما خوشحالم که همه تلاش خود را برای کسب مدال خوشرنگ به کار بستم.
وی با بیان اینکه «بازی خوبی برابر تیم تیراندای با کمان چین داشتیم و در مقایسه با مسابقات قبل خیلی خوب کار کردیم»، گفت: انتظار کسب مدال نقره را نداشتیم و تیم چین هم انتظار کسب مدال طلا را نداشت، اما خوشحالم که همه تلاش خود را انجام دادم و تیرهای خوبی را به ثبت رساندم.
ابراهیم رنجبر نایب قهرمان مسابقات میکس ریکرو تیراندازی با کمان بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو نیز در گفت و گو با خبرنگاران مدالش در بازی های پارالمپیک را به شهدای مدافع حرم تقدیم کرد.
وی گفت: برای نخستین بار در بخش میکس تیراندازی با کمان در بازی های پارالمپیک شرکت کردیم و فینال خوبی را برابر چین داشتیم. در این مسابقات کم نگذاشتیم.
دارنده مدال نقره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو گفت: در مرحله مقدماتی بازی های پارالمپیک تیم نخست بودیم و خدا را شکر که دست خالی برنگشتیم.
ملی پوش تیراندازی با کمان کشورمان گفت: از هیچ تلاشی برای کسب مدال طلا فروگذار نکردیم و همه تلاش مان را برای کسب عنوان قهرمانی کردیم، اما مدال طلا قسمت ما نبود.
رنجبر یاداور شد: همسرم زحمات زیادی برای من کشیده است و من با کسب اجازه از وی مدالم را به شهدای مدافع حرم تقدیم می کنم.
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از۱۶۲ کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شد.
کاروان ایران نیز با ۱۱۱ ورزشکار (۸۸ورزشکار مرد و ۲۳ورزشکار زن ) و با شعار «توکل، اراده و افتخار» در ۱۳ رشته دوومیدانی، وزنه برداری، تیراندازی با کمان، تیراندازی، جودو، قایقرانی کانو، دوچرخه سواری، شنا، والیبال نشسته زنان و مردان ، فوتبال هفت نفره و پنج نفره و بسکتبال با ویلچر برای هشتمین بار در این بازی ها شرکت کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *