تیم ملی والیبال نشسته ایران به عنوان یکی از رویدادهای منتخب انتخاب شد

نسیم ورزش : از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک، درخشش تیم ملی والیبال نشسته ایران به عنوان یکی از رویدادهای منتخب انتخاب شد.

 

تیم ملی والیبال نشسته

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش  و به نقل از سایت فدراسیون جانبازان و معلولین، در گزارشی که در وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک قرار گرفته است، مروری بر عملکرد بهترین تیم‌های والیبال نشسته جهان در سال ۲۰۱۶ انجام شده و درخصوص حضور تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران در بازی‌های پارالمپیک ریو نیز مطالبی عنوان شد.

در این گزارش آمده است: تیم والیبال نشسته مردان ایران با ترکیبی جدید به بازی‌های پارالمپیک ریو آمد و مشتاقانه برای جبران ناکامی خود در فینال بازی‌های پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ تلاش کرد. این تیم آسیایی بدون باخت، مستقیم به فینال پارالمپیک ریو راه یافت و با قهرمان پارالمپیک لندن، بوسنی و هرزه‌گوین، مواجه شد و توانست با نتیجه ۳ بر یک این تیم را شکست دهد.

تیم ایران پیش از فینال و در مرحله مقدماتی نیز توانسته بود تیم بوسنی را با نتیجه ۳ بر صفر شکست دهد و مقتدرانه به مرحله ی بعد صعود کند.

در این گزارش به حضور بازیکن بلند قامت و استثنایی تیم ایران، مرتضی مهرزاد اشاره شده است: مهرزاد، بازیکن تیم ایران با قامت ۲ متر و ۴۶ سانتی‌متر به تنهایی توانست ۲۸ امتیاز برای تیم خود کسب کند و در مورد حضورش در این بازی‌ها گفت خوشحال است که عضوی کوچک از بهترین تیم جهان است.

پیش از شروع بازی فینال والیبال نشسته در پارالمپیک ریو، تیم ایران که ملی پوش دوچرخه سواری خود، بهمن گلبارنژاد را بر اثر وقوع سانحه‌ای در هنگام مسابقات از دست داده بود، ضمن ادای احترام به این ورزشکار فقید، قاب عکس وی را به زمین آورد و اینگونه یاد این ملی پوش را گرامی داشت.

مرور بهترین لحظات ورزشی سال ۲۰۱۶ توسط وب سایت رسمی کمیته بین المللی پارالمپیک از ۱۲ نوامبر آغاز شده و ۵۰ رویداد برتر به صورت روزانه و از شماره ۵۰ آغاز شده است.

این روزشماری تا ۳۱ دسامبر ادامه دارد و مروری بر بهترین لحظات رشته ی والیبال نشسته امروز، ۱۴ دسامبر و به عنوان رویداد نوزدهم مورد بررسی قرار گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو