تیم ملی والیبال به رتبه پنجم مشترک المپیک اکتفا کرد

تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات مردان بازی های المپیک مغلوب ایتالیا شد و از راه یابی به مرحله نیمه نهایی بازماند تا به رتبه پنجم مشترک بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو اکتفا کند.

تیم ملی والیبال به رتبه پنجم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورزشی نسیم ، تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا از ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد در سومین مسابقه مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال مردان المپیک به مصاف یکدیگر رفتند.
ملی پوشان والیبال ایران در این مسابقه نمایش تماشاگر پسندی برابر ایتالیا داشتند و به صورت پایاپای به ویژه در ست نخست با این تیم رقابت کردند، ولی در نهایت سه بر صفر و با امتیازهای ۳۱ بر ۲۹، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۷ مغلوب لاجوردی پوشان ایتالیا شدند.
تیم ملی والیبال ایران آخرین دیدار خود در بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو را با ترکیب شهرام محمودی، عادل غلامی، سید محمد موسوی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، فرهاد قائمی و مهدی مرندی آغاز کرد.
جیان لورنزو بلنجینی سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا نیز این مسابقه را با ترکیب ایوان زایتسف، عثمانی خوآنتورنا، سیمونه بوتی، امانوئل بیرارلی، فیلیپو لانزا، سیمونه جیانلی و ماسیمو کولاجی شروع کرد.
داورانی از کشورهای جمهوری دومینینگ و اسلواکی به عنوان داوران اول و دوم قضاوت دیدار ایران و ایتالیا را بر عهده داشتند.
نصراله سجادی معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی، غلامرضا شعبانی بهار معاون ورزش همگانی، امیررضا خادم معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزیر وزیر ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک ایران و محمد علی قانع زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در ریودوژانیرو از جمله تماشاگران این مسابقه بودند.
ایتالیا در مرحله مقدماتی مسابقات والیبال مردان المپیک موفق به شکست سه بر صفر فرانسه و مکزیک شدند و آمریکا و برزیل را نیز با نتیجه ۳ بر یک از پیش رو برداشتند. این چهار پیروزی سه امتیازی باعث شد لاجوردی پوشان صدرنشینی خود را در گروه مقدماتی شان مسجل کرده و با خیال راحت به بازی آخر و مسابقه با کانادا بروند و سه بر یک مغلوب این تیم شوند.
تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر با ۱۱۶ امتیاز در رتبه بندی جهان جایگاه دهم را در اختیار دارد. ملی پوشان ایران با قرار گرفتن در بین چهار تیم مرحله یک چهارم نهایی مسابقات مردان المپیک، ۵۰ امتیاز در رده بندی جهانی به دست آورند و احتمالا در پایان بازی های المپیک که رده بندی جدید تیم های جهان اعلام شود، تیم ملی والیبال ایران با ۱۶۶ امتیاز در رتبه هفتم جهان قرار خواهد گرفت، جایگاهی که تا کنون تجربه نکرده است و برای نخستین بار در آن قرار می گیرد.
والیبال ایتالیا در سال ۲۰۱۶ یازدهمین حضور متوالی خود در المپیک را تجربه می کند. تیم ملی این کشور در سه دوره ابتدای سال های ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۲ در بین ۱۰ تیم شرکت کننده المپیک قرار نداشت. این کشور تا کنون به مدال طلای المپیک دست نیافته است اما دو مدال نقره (۱۹۹۶ و ۲۰۰۴) و سه مدال برنز (۱۹۸۴، ۲۰۰۰ و ۲۰۱۲ ) در گنجینه افتخارات خود دارد.
تیم های ملی والیبال ایران و ایتالیا در تاریخ والیبال ۱۶ بار به مصاف یکدیگر رفتند که لاجوردی پوشان ایتالیا در ۱۱ مسابقه فاتح میدان بوده اند. تیم ملی والیبال ایران در این مسابقه دوازدهمین ناکامی خود را برابر این تیم تجربه کرد.
در دو دیدار قبلی امروز تیم های روسیه و آمریکا با شکست کانادا و لهستان به مرحله نیمه نهایی صعود کردند و آخرین تیم این مرحله نیز در جدال دو تیم برزیل و آرژانتین مشخص خواهد شد که از دقایق دیگر شروع می شود.
چهار تیم بازمانده از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال مردان بازی های المپیک رتبه پنجم مشترک این بازی ها را به دست می آورند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو