تیم ملی والیبال ایران از پس صربستان برنیامد

نسیم ورزش : تیم ملی والیبال ایران در یازدهمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال با نتیجه سه بر دو مقابل صربستان شکست خورد.

 تیم ملی والیبال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۳:۳۰ شنبه شب در شیکاگو به مصاف صربستان رفت و در ست های اول و چهارم با امتیازات ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید و ست های دوم و سوم را با امتیازات ۲۵ بر ۲۲ و ۲۷ بر ۲۵ به حریف خود واگذار کرد تا کار به ست سرنوشت ساز پنجم کشیده شود. در این ست هم ایران با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ باخت و فقط یک امتیاز کسب کرد.
ایگور کولاکوویچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب اولیه سعید معروف، پوریا یلی، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، علی شفیعی، سامان فائزی و مهدی مرندی روانه میدان کرد.

** ست اول (ایران ۲۵ – صربستان ۲۱)
در اوایل بازی، ملی پوشان ایران با درخشش در سرویس، توپ گیری و اسپک، فاصله پنج امتیازی با حریف ایجاد کردند. در میانه های ست اول، نیکلاگربیچ سرمربی صربستان که تعداد بالای اشتباه اسپک را در تیم خود می دید، الکساندر آتانسویچ بازیکن نامدار خود را روانه میدان کرد. حضور این بازیکن در میدان و چند اشتباه فردی از ملی پوشان ایران تا حدی روند بازی را تغییر داد اما کولاکوویچ با درخواست وقت استراحت توانست باز هم شاگردانش را از نظر روانی برای ادامه بازی آماده کند.

** ست دوم (ایران ۲۲ – صربستان ۲۵)
در آغاز ست دوم، صرب ها با عملکرد خوب در دفاع روی تور سه امتیاز پیاپی به دست آوردند اما در ادامه بازیکنان ایران توانستند فاصله امتیازی را جبران کنند و حتی از حریف پیش هم بیفتند. در اواخر ست مجتبی میرزاجانپور به جای یلی وارد میدان شد و در پست پشت خط زن قرار گرفت تا شرایط حمله ایران بهتر شود. درحالی که دو تیم به صورت پایاپای پیش می رفتند، آتانسویچ در خط سرویس قرار گرفت و با چند سرویس قدرتمند فاصله را بیشتر کرد و در نهایت هم با اسپک خودش، پیروزی ست دوم را به نام صربستان رقم زد.

** ست سوم (ایران ۲۵ – صربستان ۲۷)
در اوایل این ست، شریفی دچار مصدومیت شد و میرزاجانپور جای او را گرفت. اگرچه میرزاجانپور در سرویس و حمله عملکرد بسیار خوبی داشت اما خروج شریفی، دریافت توپ را در تیم ایران دچار مشکل کرد. بازیکنان صربستان هم برخلاف ست اول، در زدن اسپک کم اشتباه بودند. به خصوص آتانسویچ و مارکو ایووویچ عملکرد بسیار خوبی در خط حمله داشتند. دفاع روی تور ایران هم در این ست عملکرد موثری نداشت و نتوانست مقابل حملات حریف سد محکمی ایجاد کند.

** ست چهارم (ایران ۲۵ – صربستان ۲۰)
از آغاز ست چهارم، مسعود غلامی به جای فائزی در ترکیب اصلی ایران قرار گرفت. در این ست بازیکنان ایران با جنگندگی بالایی بازی کردند و در دفاع روی تور و سرویس عملکرد درخشانی داشتند. میرزاجانپور ستاره ایران در این ست، با سرویس دیدنی خود زمینه امتیاز پیروزی بخش ست چهارم را فراهم کرد.

** ست پنجم (ایران ۱۱ – صربستان ۱۵)
در اوایل ست پنجم، بازیکنان ایران پراشتباه بازی کردند و صربستان با نتیجه هشت بر چهار پیش افتاد. این شرایط باعث شد بازیکنان ایران از نظر روانی به هم بریزند. سرویس های خوب حریف هم دریافت توپ در تیم ایران را دچار مشکل کرده بود. معروف که به شدت عصبی شده بود از داور یک کارت زرد گرفت. فرهاد قائمی به جای میرزاجانپور وارد زمین شد تا مشکل دریافت تیم ایران کمتر شد اما دفاع روی تور صربستان سد محکمی مقابل حملات ایران بود.
تیم ملی والیبال ایران از ساعت سه بامداد دوشنبه، دوازدهمین مسابقه خود در لیگ ملت های والیبال را مقابل آمریکا برگزار می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو