تیم ملی ایران در جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه ، حریفان خود را شناخت

نسیم ورزش : رقابت های جام جهانی کشتی آزاد کرمانشاه عصر امروز با حضور «نناد لالوویچ» رئیس اتحادیه جهانی کشتی در مقر این اتحادیه در سوییس قرعه کشی شد و تیم ملی ایران حریفان خود را شناخت.

 

به گزارش ایرنا از فدراسیون کشتی، در گروه A تیم های روسیه، جمهوری آذربایجان، آمریکا و گرجستان و در گروه B تیم های ایران، ترکیه، هند و مغولستان قرار گرفتند.
چهل و پنجمین دوره جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۷ با حضور هشت تیم برتر دنیا روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه در سالن تختی شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.
از آغاز رقابت های جام جهانی تا به امروز، بیشترین میزبانی به نام آمریکایی ها نوشته شده و آنان در دهه های ۷۰، ۸۰، ۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی بارها رقابت های جام جهانی را در شهرهای تولیدو، چاتانوگا، استیل واتر، اسپوکن، فیرفاکس، سیاتل، بالتیمور، بویزی و لس آنجلس میزبانی کرده اند و در این بین، شهر تولیدو در ایالت اوهایو و یکی از شهرهای کشتی خیز آمریکا ۱۷ بار میزبان این رقابت ها بوده و از این حیث، پیشگام و رکورددار است.
شهر تولیدو آمریکا همچنین سال ۱۹۶۶ پیکارهای کشتی آزاد قهرمانی جهان را برگزار کرده بود.
در ۴۴ سال برگزاری مسابقه های جام جهانی کشتی آزاد، علاوه بر آمریکایی ها که بیشترین نقش و سهم را در میزبانی این مسابقه ها داشته اند، روس ها و ایرانی ها نیز چند بار میزبان بوده اند و در کنار آنها جمهوری آذربایجان (دو بار) و اسپانیا، مغولستان، کانادا و ازبکستان هر کدام یک بار میزبان رقابت های جام جهانی کشتی آزاد بوده اند.
ایران در سال های ۱۹۹۶، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ میزبان جام جهانی کشتی آزاد بود.
در طول تاریخ ۴۴ سال اخیر پیکارهای جام جهانی کشتی آزاد، ۱۵ قهرمانی به نام اتحاد جماهیر شوروی (قبل از فروپاشی) نوشته شده و ۱۳ قهرمانی برای آمریکا رقم خورده است. پس از این دو کشور پیشتاز و پیشگام در رقابت های جام جهانی، کشورهای روسیه، ایران، جمهوری آذربایجان و کوبا به ترتیب ۶، ،۵، ۲ و یک مقام قهرمانی در این مسابقه ها دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *