تیم داژبال ایران فروردین ماه به انگلیس اعزام می شود

 

نسیم ورزش: رئیس انجمن داژبال ( وسطی بازی ) ایران گفت که تیم ملی داژبال ایران فروردین ماه برای شرکت در مسابقات جهانی این رشته ورزشی به انگلیس اعزام می شود

 

رضا خوش سرور  افزود: این مسابقات ۲۷ تا ۲۹ فروردین ماه سال آینده در شهر منچستر کشور انگلستان با شرکت ۵۴ تیم برگزار خواهد شد
وی اضافه کرد : این اولین حضور ورزشکاران رشته داژبال ایران در رقابت های جهانی در مدت ۱۰ سالی است که این رشته ورزشی در دستورکار فدراسیون جهانی داژبال قرار گرفت.
به گفته وی به دلیل بی پولی فدراسیون ورزش های همگانی هزینه اعزام ورزشکاران به این رقابت ها ازجیب ورزشکاران پرداخت می شود.
نایب رئیس کنفدراسیون داژبال آسیا گفت : به دلیل بی پولی فدراسیون ورزش های همگانی ورزشکاران ایرانی برای حضور در رقابت های آسیایی این رشته ورزشی اعزام نشدند.
خوش سرور افزود: این در حالیست که ورزشکاران رشته داژبال ایران از استعدادهای خوبی در این رشته ورزشی برخوردارند و ایران خاستگاه اصلی این رقابت ها در جهان محسوب می شود.
به گفته وی داژبال نخستین بار از مازندران به سطح ملی راه یافت.
داژبال یا به زمان مازندرانی داج بال در سال ۸۴ به صورت رسمی در زمره ورزش های همگانی تحت پوشش فدراسیون ورزش های همگانی ایران قرار گرفت و فدراسیون جهانی آن در آمریکا ، انجمن جهانی این رشته در انگلیس و کنفدراسیون آسیایی آن در کشور سنگاپور قرار دارد و جمهوری اسلامی ایران نیز ریاست کنفدراسیون غرب آسیا را بر عهده دارد.
داژبال ( بازی وسطی) یا همان داجبال مازندرانی در دو نیمه ۱۵ دقیقه ای انجام می شود که ما بین دو نیمه پنج دقیقه بازیکنان می توانند استراحت داشته باشند.
نحوه بازی بین دو تیم ۴ نفره انجام می شود به طوری که بازیکنان یک تیم در وسط خط زمین قرار می گیرند و بازیکنان حریف در دو سمت شمال و جنوب مستقر می شوند ،بازیکنان تیم کنار باید با پاس دادن توپ به یکدیگرو پرتاب توپ به سوی بازیکنان تیم وسط نسبت به حذف آنهااز زمین بازی و اخذ امتیاز اقدام نمایند.
اگر بازیکنان دو طرف بتوانند چهار بازیکن وسط را با زدن توپ به بدنشان از بازی اخراج کنند برنده می شوند و بازیکنان وسط نیز به ازای دریافت هر توپ با دستشان یک امتیاز می گیرند و می توانند بازیکنان حذف شده را به داخل زمین برگردانند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *