تیم‌های لیگ برتری پس از اردوی بلند مدت تیم ملی

نسیم ورزش : تنها سه روز دیگر تیم‌های لیگ برتری پس از اردوی بلند مدت تیم ملی مقابل هم صف آرایی خواهند کرد.

تیم‌های لیگ برتری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، اردوی تیم ملی برای دیدار با سوریه چند روز قبل به پایان رسید و پس از بازگشت ملی پوشان به تیم‌ها، هفته یازدهم لیگ برتر از روز پنج شنبه پیگیری خواهد شد. این سومین بار بود که لیگ برتر به دلیل اردوهای تیم ملی متوقف می‌شد، اولین بار پس از هفته چهارم ۲۰ روز لیگ تعطیل شد، سپس پس از هفته هفتم اردوی تیم ملی برای بازی با کره جنوبی و ازبکستان تشکیل شد و سبب توقف لیگ شد و این بارهم بعد از برگزاری هفته دهم در اوایل آبان ماه، لیگ به دلیل برگزاری اردوی تیم ملی جهت بازی با سوریه تعطیل شد. حال ما با بررسی اولین هفته‌ها پس از دو اردوی پیشین، به نکات و نتایج جالبی رسیده‌ایم که در ادامه خواهید خواند.

سردی مطلق یا اوج هیجان؟!

هفته پنجم لیگ برتر امسال که پس از اولین اردوی تیم ملی بود، در سردی مطلق برگزار شد. نبرد تیم‌هایی نظیر تراکتورسازی و پرسپولیس در تبریز به دلیل عدم آمادگی ملی پوشان دو تیم با کیفیت پایینی برگزار شد، تلاش آبی پوشان تهران و سبزپوشان تبریز هم با تساوی به پایان رسید و دیگر دیدارها هم جذابیت و کیفیت خاصی نداشتند. پایان پذیرفتن ۶ بازی با نتیجه تساوی که در آن‌ها موقعیت گلزنی هم زیاد نبود، این ادعا را تصدیق می‌کند.

اما هفته هشتم رقابت‌ها با پیروزی سه بر دو پیکان بر صنعت نفت آغاز شد و در ادامه نیز دیدارهای مختلفی با رد و بدل شدن بیش از ۳ گل پایان پذیرفت. در نهایت نیز ۲۰ گل از خط دروازه‌ها گذشت تا یکی از پر گل‌ترین هفته‌های لیگ در هفته‌ی پس از اردوی تیم ملی به ثبت برسد که این موضوع تا حدی نشان از بالا بودن کیفیت بازی‌های هفته هشتم دارد. در بعضی مسابقات مثل بازی استقلال خوزستان و ماشین سازی دو تیم بیش از ده موقعیت گل داشتند و  جدال سرخپوشان با طلایی پوشان تهران هم که موقعیت‌های زیادی دربرداشت با کم دقتی مهاجمان از دست رفت.
 

تیم‌هایی که هرگز نباخته‌اند

در بین ۱۶ تیم لیگ برتری، ۸ تیم هرگز شکست نخورده‌اند. تراکتورسازی، سایپا، پرسپولیس، پیکان، استقلال خوزستان، ذوب آهن، استقلال و فولاد تیم‌هایی هستند که در اولین هفته پس از اردوی تیم ملی متحمل باخت نشده‌اند. تراکتور و سایپا در هر دو دیدار مساوی کرده‌اند و دیگر تیم‌های ذکر شده با کسب ۴ امتیاز از این دو هفته، موفق عمل کرده‌اند. بیشترین گل زده را نیز فولاد با به ثمر رساندن ۴ گل دارد.

از این بازی‌ها انتظار گل نداشته باشید!

در اولین بازی تیم‌های لیگ برتری پس از اردوهای تیم ملی، ۲ تیم پدیده و تراکتور هرگز موفق به گلزنی نشده‌اند و صبا و سیاه جامگان تنها یک بار دروازه حریفان را گشوده‌اند. با این توصیف‌ها از دیدار تیم‌های پدیده با ماشین سازی، تراکتورسازی با صبای قم و استقلال خوزستان با سیاه جامگان نمی‌توان انتظار گل‌های زیادی داشت. همچنین تیم‌های نفت تهران و سایپا در بازی پسا اردوی اول ۲ گل به ثمر رسانده‌اند و در بازی بعدی گلزنی نکرده‌اند، اگر این روند کاهشی باقی بماند بازی این دو تیم که به نوعی دربی تهران محسوب می‌شود نیز کم گل خواهد بود.

ثبات در تساوی و شکست

آبادانی ها با وجود نداشتن ملی پوش، هرگز نتوانسته‌اند روند رو به رشد گذشته‌شان را پس از اردوی تیم ملی حفظ کنند. شاگردان نادر دست نشان که در رده هفتم جدول جای دارند، در هر دو بازی پسا اردو شکست خورده‌اند و این بار امیدوارند در خانه مقابل شاگردان مجتبی حسینی در ذوب آهن از شکست جلوگیری کنند و نیم نگاهی هم به پیروزی داشته باشند. سایپایی‌ها و تراکتورسازان نیز در هر دو بازی به تساوی رسیده‌اند و نکته جالب این است که قرمزپوشان تبریزی هرگز موفق به گلزنی نشده‌اند و باید دید در اولین بازی‌شان پس از افتتاح ورزشگاه یادگار امام به چه نتیجه‌ای دست خواهند یافت.

 

 

سرخابی‌ها چگونه عمل خواهند کرد؟!

پرسپولیسی‌ها در دو هفته‌ی موردنظر عملکردی کاملاً سینوسی داشته‌اند. پس اردوی اول، در تبریز با تراکتورسازی مساوی کردند، دربی تهران را نیز با نتیجه بدون گل به پایان رساندند و با پیروزی پر گل مقابل سپاهان در فولاد شهر به استقبال اردوی تیم ملی رفتند. اما پس از اردوی دوم با سه گل نفت تهران را شکست دادند، در اهواز با استقلال مساوی کردند و در هفته دهم با یک گل از سد صنعت نفت گذشتند. حال شاگردان برانکو ایوانکوویچ اگر روند سینوسی را حفظ کنند مقابل پیکان موفق نخواهند بود اما اگر به روند رو به رشدشان ثبات بدهند می‌توانند به آسانی در ورزشگاه شهر قدس از سد پیکان بگذرند.

شاگردان علیرضا منصوریان در اولین دیدار پس از اردوی تیم ملی ۴ امتیاز کسب کرده‌اند. در هفته پنجم مقابل ماشین سازی در تهران به تساوی یک بر یک رسیده‌اند و هفته هشتم نیز سیاه جامگان را با ضربه ایستگاهی زیبای کاوه رضایی و سیوهای مهدی رحمتی بردند. حال آن‌ها بار دیگر مقابل تیمی تبریزی در خانه باید صف آرایی کنند و باید دید آبی پوشان موفق خواهند شد با پیروزی بر گسترش روند رو به رشدشان را حفظ کنند یا خیر

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو