تکرار شایعه‌سازی مهاباد در ایرانشهر؛ این‌بار پس از واژگونی خودرو

نسیم ورزش: در پی واژگونی خودروی تویوتای حامل قاچاق سوخت در ایرانشهر، راننده آن در میان شعله‌های آتش سوخت و جان باخت.

سرهنگ محمد دفتری فرمانده انتظامی ایرانشهر با بیان این خبر به همشهری گفت: به‌دنبال این حادثه برخی افراد سودجو شایعاتی در بین مردم به‌وجود آوردند مبنی بر اینکه پلیس به تعقیب خودروی قاچاق پرداخته و اقدام به تیراندازی کرده و در نهایت باعث مرگ راننده شده است. برای همین عده‌ای نسبت به این موضوع اعتراض و با تجمع در محل حادثه، شروع به سنگ‌پرانی به سمت مأموران پلیس کردند.

سرهنگ دفتری درخصوص حادثه واژگونی خودرو و مرگ آتشین راننده آن گفت: ساعت ۲۰یکشنبه مأموران پلیس ایرانشهر در جریان حادثه‌ای در ۱۰کیلومتری بزرگراه کرمان به ایرانشهر قرار گرفتند و راهی آنجا شدند. در بررسی‌ها معلوم شد که خودروی تویوتا که حامل سوخت قاچاق بود به‌دلیل سرعت بالا در جاده واژگون شده که در پی آن دچار حریق شده بود.

وی تصریح کرد: هرچند با حضور آتش‌نشانان، حریق گسترده مهار شد اما راننده آن‌که مردجوانی بود در میان شعله‌های آتش سوخت و جان باخت. پس از آن عده‌‌ای شایعه کردند پلیس این خودرو را تعقیب کرده و در پی تعقیب و گریز دست به تیراندازی زده تا جایی‌که خودرو واژگون و راننده آن جان باخته است. اما در حقیقت اینطور نبود و عده‌ای با این شایعه‌پراکنی سعی در ناآرام کردن منطقه داشتند. فرمانده انتظامی ایرانشهر افزود: آنها همزمان با سنگ‌پرانی به سمت مأموران ۲خودروی شهرداری که در آن منطقه بود و خودروی سمند پلیس را آتش زدند.

سرهنگ دفتری گفت: خوشبختانه کسی در این حادثه مجروح نشده و در همان بررسی‌های اولیه مشخص شد که هیچ‌گونه جای گلوله روی خودرویی که حامل قاچاق سوخت بود، نیست. پلیس نیز همان شب با خویشتنداری اوضاع را تحت کنترل گرفت و وضعیت را به حال عادی بازگرداند. به گفته وی، تیمی از مأموران، جست‌وجو برای شناسایی عاملان این شایعه‌پراکنی و تحریک مردم را آغاز کرده‌اند و به‌زودی آنها را دستگیر خواهند کرد. وی به مردم توصیه کرد اجازه ندهند افراد هنجارشکن و ضد‌انقلاب با فریب آنها و تحریک احساساتشان به مقاصد خود دست پیدا کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *