توضیحات وزارت ورزش و جوانان در خصوص نامگذاری روز ملی کشتی

 پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان روز پنجشنبه در اطلاعیه ای نوشت: دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور موضوع مخالفت وزیر ورزش و جوانان با پیشنهاد درج «روز ملی کشتی» در تقویم فرهنگی کشور را رد کرد.

روز ملی کشتی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری نسیم ورزش ،  توضیح داد که «دبیر شورای فرهنگ عمومی رد شدن این پیشنهاد در شورای فرهنگ عمومی را به دلایل عدم طی کردن مراحل قانونی، عدم تصویب از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و عدم اطلاع وزیر ورزش و جوانان از پیشنهاد» اعلام کرد.
پیشتر تصویر متن نامه ای در رسانه ها منتشر شده بود که به استناد آن «حسین شاهمرادی» دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در نامه ای به «محمدرضا موالی زاده» مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دلیل تصویب نشدن روز ملی کشتی را مخالفت وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد.
دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور ۱۹ تیر ماه نیز در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که به موجب مصوبات موضوعه شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی، نامگذاری، تغییر و جابجایی روزها و مناسبت­ های خاص بایستی پس از طی مراحل پیشنهاد و درخواست اشخاص مختلف اعم از حقیقی و حقوقی و با امضا بالاترین مقام ذی ربط اجرایی درخواست کننده و تکمیل فرم نامگذاری و تأیید کمیسیون نامگذاری روزهای خاص به شورای فرهنگ عمومی برای بررسی ارجاع شود.
این دبیرخانه نوشت: دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی مرجع دریافت پیشنهادها در رابطه با نامگذاری روزها در تقویم رسمی کشور است و بالاترین مقام هر دستگاهی می تواند پیشنهاد و درخواست خود را جهت بررسی به این دبیرخانه ارسال کند. لذا چنانچه هر سازمان و یا ارگانی تصمیم به نامگذاری روز خاصی دارد، باید مراحل یاد شده را رعایت کند.
فدراسیون کشتی سال گذشته پیشنهاد نامگذاری پنجم شهریور سالروز تولد جهان پهلوان تختی را به عنوان «روز کشتی، ورزش ملی کشور» ارایه کرده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *