تهیه طومار اعتراضی برای بازپس‌گیری خانه شطرنج ساری

رئیس هیأت شطرنج ساری گفت: برای بازپس‌گیری خانه شطرنج مرکز استان مازندران طوماری تهیه شد و قرار است این طومار در اختیار مسؤولان وزارت ورزش و جوانان قرار گیرد.

 
باز پس گیری خانه شطرنج مازندران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، رضا مشمولی در مراسم پانزدهمین دوره مسابقات شطرنج لیگ برتر کشور جام اندیشمندان اظهار کرد: در چند سال اخیر در برگزاری لیگ برتر شطرنج تغییراتی ایجاد شد.

وی تصریح کرد: متوسط سن در لیگ برتر کاهش پیدا کرد، به همین دلیل شاهد حضور جوانان کاردان این رشته در این دوره از رقابت‌ها هستیم و باعث افزایش کیفیت رقابت‌ها شد.

رئیس هیأت شطرنج مرکز مازندران با اعلام اینکه شطرنج مقداری از لحاظ مالی مورد بی‌مهری قرار گرفت، گفت: باید با درخشش جوانان در رده‌های مختلف قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها شطرنج را به خوبی نشان دهیم تا نگاه‌ها به سمت شطرنج معطوف شود.

این مسؤول با اشاره به قهرمانی شطرنج‌بازان کشور در مسابقات جهانی، افزود: فرزندان این مملکت در برابر تیم قدر روسیه موفق به قهرمانی شدند، این موضوع نشان از قابلیت بالای تیم شطرنج کشور دارد.

مشمولی در ادامه با بیان اینکه باید تلاش زیادی برای معرفی بیشتر شطرنج در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: باید تلاش کنیم که سطح آگاهی جامعه را نسبت به شطرنج افزایش دهیم.

وی با اعلام اینکه ساری ۶ سال در لیگ برتر کشور حضور دارد، خاطرنشان کرد: حمایت‌های رئیس هیأت استان و  مسؤولان شهری در این ارتباط قابل تقدیر است، مسؤولان شهری در مرکز استان از این ورزش به خوبی حمایت می‎‌کنند.

رئیس هیأت شطرنج ساری با اعلام اینکه ساری بیش از ۴۵۰ دانش‌آموز سازماندهی‌شده دارد، تأکید کرد: خانه شطرنج مرکز استان مازندران در اختیار هیأت‌های ورزشی قرار گرفت و این در حالی است که این خانه ملک شطرنج مرکز استان بود.

این مسؤول با اشاره به تلاش‌های نمایندگان مجلس برای بازپس‌گیری خانه شطرنج استان از مسؤولان ورزش و جوانان، گفت: تلاش‌های انجام‌شده منجر به آزادسازی خانه شطرنج مرکز استان نشد، در حال حاضر شطرنج‌بازان مرکز استان با کمبود فضا در این ارتباط مواجه هستند.

مشمولی با انتقاد از عدم حضور مسؤولان ورزش و جوانان استان در مسابقات شطرنج افزود: شطرنج در مرکز استان مورد بی‌مهری قرار می‎گیرد، از مسؤولان ورزش و جوانان در این ارتباط توقع بیشتری داریم.

وی در پایان گفت: برای بازپس‌گیری خانه شطرنج استان طوماری در حال تهیه است و قرار است این طومار برای مسؤولان وزارت ورزش و جوانان ارسال شود تا حق تضییع‌شده شطرنج در مرکز استان بازپس‌گیری شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو