تنها گذاشتن تیم داماش در زمان بحرانی!

 
نسیم ورزش: داماش که در دوره های یازده، دوازده و سیزدهم لیگ برتر در سطح نخست فوتبال ایران حضور داشت، به دلیل مشکلاتی که در راس هرم مالکیتی این تیم روی داد سرانجام دو فصل پیش به لیگ دسته اول سقوط کرد.


در حالی‌ که رقابت‌های لیگ دسته اول از ۲۶ مردادماه آغاز می‌شود و مراسم قرعه‌کشی این مسابقات روز دوشنبه ۵ مرداد ماه، یعنی کمتر از ۱ هفته دیگر برگزار خواهد شد، اما هنوز سرنوشت داماش در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.
جواد شهبازی که در روزهای گذشته به عنوان یکی از خریداران باشگاه ملوان اعلام آمادگی کرده بود و حتی از پرداخت ۱۰ میلیارد تومان نقدی به این باشگاه سخن گفت، بعد از اینکه باشگاه ملوان به بهشتی واگذار شد به سراغ خرید باشگاه داماش گیلان رفت.

شهبازی نشستی با مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و قربانعلی الماسخاله رئیس هیات فوتبال گیلان برگزار کرد و در این نشست گفت: ۲ میلیارد تومان برای خرید باشگاه داماش پرداخت خواهد کرد. او حتی اعلام کرد که ۵ میلیارد تومان هم در حساب مشترکی با اداره کل جوانان گیلان واریز خواهد کرد تا هزینه‌های باشگاه را پرداخت کند.

الماسخاله با تایید این خبر گفت: بله ایشان قرار بود ۲ میلیارد تومان به حساب باشگاه واریز کند و خبری از واریز پول نبود ایشان حتی تماس‌های تلفنی ما را هم پاسخ نداد.

وی افزود: به این ترتیب حضور شهبازی در داماش منتفی به نظر می‌رسد و باید به دنبال پیدا کردن خریداری جدید باشیم تا باشگاه سامان پیدا کند این در حالیست که زمان برای داماش به سرعت در حال سپری شدن است و بازیکنان تاثیرگذار این تیم یکی یکی در حال ترک این تیم هستند.
آخرین نمونه در این مورد، جدایی هادی سهرابی کاپیتان فصل گذشته داماش گیلان و حضورش در تیم فوتبال مس کرمان است، وی که سابقه سال‌ها حضور در این تیم را دارد، روز سه‌شنبه با حضور در کرمان طی قراردادی یک ساله و البته داخلی به تیم فوتبال مس کرمان پیوسته است.
تاکنون از بین بازیکنان فصل گذشته این تیم، محمد رستمی و حسن نجفی به گسترش فولاد تبریز و امیر تیزرو به تیم تازه لیگ برتری شده سیاه جامگان ابومسلم خراسان پیوسته‌اند و سهرابی چهارمین بازیکن تاثیرگذاری است که رسما از داماش جدا شده است.
نکته دیگری که برای پسران محبوب باران مشکل ساز شده است، قرار گرفتن نام این تیم در لیست بدهکاران کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است که طبق گفته مسئولان فدراسیون این تیم تا تسوسه حساب با طلبکاران و جلب رضایت آنها نمی تواند در مسابقات لیگ دسته اول شرکت نماید.
برای اینکه سختی کار داماش درک شود، کافی است بدانیم که پایان زمان نقل و انتقالات ۱۷ مردادماه است و این بدان معنی است که تنها دو هفته خریدار جدید داماش فرصت دارد تا جایگزینی مناسب برای بازیکنان اصلی تیمش پیدا کند و البته بتواند تیم سال گذشته را هم تقویت کند.
داماش که در دوره‌های یازده، دوازده و سیزدهم لیگ برتر در سطح نخست فوتبال ایران حضور داشت، به دلیل مشکلاتی که در راس هرم مالکیتی این تیم روی داد، سرانجام دو فصل پیش به لیگ دسته اول سقوط کرد.
این تیم شمالی که در زمان حضورش در لیگ برتر همیشه در بین پنج تیم پرهوادار دسته‌بندی می‌شد، حالا باید برای دومین فصل متوالی در لیگ دسته اول روزگار بگذراند و با دورنمایی که از این تیم به چشم می‌آید، ظاهرا” می‌خواهد این فصل هم هواداران پرشورش را ناامید کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *