تمرین پولاد مردان ساروی زیر نور شمع

اختصاصی نسیم ورزش : تمرین پولاد مردان ساروی زیر نور شمع /عصر امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ماه ۹۷ سری زدیم به استادیوم سید رسول حسینی ساری در گوشه سمت چپ این سالن پیر و فرسوده اتاقکی کوچکی وجود دارد که جوانان جویای نام ساروی با پولاد سخت مبارزه میکنند بمحض ورود در کمال ناباوری فقط یک نفر از پیشکسوتان این رشته مهیج مشغول تمرین بود و آن هم   بدون نور مناسب و فقط با  چند تا شمع روشن که فقط نور این اتاقک تاریک بود.

تمرین پولاد مردان ساروی

وقتی علت را جویا شدیم .

گویا از چندین روز قبل نور این تنهاسالن وزنه برداری ساری به علت بدهی قطع شده که مسئولین مربوطه هیچ اقدامی صورت ندادند و نوجوانان و جوانانی که تا دیروز در این سالن تمرین میکردند دیگر رمقی برای تمرین ندارند و چند روزیست که اصلا تمرین نمیکنند .

شهر ساری در چند سال اخیر قهرمانان زیادی از این سالن به تیم ملی معرفی کردند و برای کشورمان افتخار آفرینی نمودند .

تنها سالن وزنه برداری شهرستان ساری در تاریکی

سالن وزنه برداری شهرستان ساری در  مرکز شهر و در خیابان فرهنگ در گوشه ای از سالن بزرگ سید رسول حسینی قرار دارد .

در فضایی تقریبا  به مساحت ۱۲۰ متر مربع به ورزشکاران خدمات ارائه می داد.

موقعیت مکانی، قدمت بالا و تعداد متقاضیان رشته وزنه برداری درشهر ساری از نکات شایان ذکر است اما متاسفانه امکانات مناسبی در این سالن کوچک اما قهرمان پرور وجود ندارد.

در حال حاضر به دلیل کمبود فضا تنها اندکی ار علاقمندان  می توانند در تنها سالن وزنه برداری این شهرستان به تمرین بپزدازند.

ورزشکاران این رشته که در این سالن به وزنه برداری مشغول به فعالیت هستند از نبود استانداردهای لازم همچون تخته و میله استاندارد وزنه برداری گله مند هستند و می گویند در حین تمرین با خطرات و مخاطراتی همچون آسیب دیدگی مواجه می شوند.

وضعیت تجهیزات وزنه برداری در ساری مناسب نیست

عصر دوشنبه حوالی ساعت ۱۸ سری به این سالن زدیم در کمال ناباوری تنها یک نفر از پیشکسوتان این رشته ورزشی آقای مسعود سلطان تویه در حال تمرین بودند و آن هم بدون نور و فقط با چند شمع .

این وزنه بردار ساروی که مدال نایب قهرمانی پیشکسوتان آسیا  را کسب کرد از مسئولین درخواست کرد تا فکری به حال تجهیزات وزنه برداری کنند چون با این تجهیزات قدیمی و فرسوده هر لحظه امکان مصدوم شدن وزنه برداران وجود دارد.

سلطان تویه  با بیان اینکه در تنها سالن وزنه برداری این شهرستان به علت کمبود امکانات تعداد معدودی جوانان و نوجوانان تمرین میکنند چند روزیست که برق این سالن بعلت بدهی قطع شده و با مراجعه به مسئولین مربوطه که نسبت به پرداخت هزینه برق اقدام کنند متاسفانه ترتیب اثر داده نشده است و تعداد معدودی که هم از جوانان و نوجوانان تمرین میکردند دیگر تمایلی به تمرین کردن ندارند و بنده هم چون مسابقات جهانی پیشکسوتان جهانی در پیش دارم به اجبار زیر نور شمع تمرین میکنم .

وی افزود: اکثر تخته ها شکسته و حتی میله های وزنه برداری هم استاندارد نیست و به همین دلیل چندین  بار دچار آسیب دیدگی از ناحیه مچ پا شده ام.

سلطان تویه  در ادامه با اشاره به اینکه متاسفانه در استان مازندران به دلیل تعداد بالای ورزشکاران، مسئولان ذی ربط برای وزنه برداری اهمیتی قائل نیستند، افزود: اکثرا با هزینه شخصی راهی مسابقات می شویم و یا گاهی به دلیل هزینه سنگین از اعزام به مسابقات انصراف می دهیم .

وی از مسئولین خواست تا به وزنه برداری که یک ورزش سختی است توجهی داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو