تمرین فنی‌ترین تکواندو‌کار دختر سوادکوهی در شهر مجاور!!!

نسیم ورزش: تکواندو به‌ دلیل حرکات ورزشی پویا، استفاده از دست و پا و برگزاری مسابقات استانی و ملی مورد توجه علاقه‌مندان است اما وضعیت اقتصادی ضعیف و امکانات محدود باعث زمین‌گیر شدن تکواندو سوادکوه شده‌است.

خبرگزاری فارس: زمین‌گیر شدن تکواندو سوادکوه در ایستگاه اقتصاد ضعیف خانواده‌ها

 

رشته ورزشی تکواندو به دلیل حرکات ورزشی پویا، استفاده از دست و پا و برگزاری مسابقات مختلف در مسیر مدیریت توانمند استانی و ملی مورد توجه علاقه‌مندان بوده‌است.

شهرستان سوادکوه نیز با داشتن چهره‌های مختلفی در رشته ورزشی تکواندو و حضور در لیگ استانی و کشوری وضعیت مناسبی را در کارنامه خود دارد.

ورزش بانوان بخش مهمی از ورزش را به خود اختصاص می‌دهد که سرمایه‌گذاری در آن، به روز‌بودن مربیان و برگزاری مسابقات مختلف و اعزام به مسابقات از راهکار‌های مناسب توسعه این رشته ورزشی است.

تکواندو برای من دلنشین است

ترنم احمد‌نژاد فنی‌تر‌ین تکواندو‌کار مسابقات دهه فجر دختر مازندران شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه در مسابقات قهرمانی خردسالان مازندران به عنوان نفر نخست و فنی‌ترین تکواندو‌کار این دوره از مسابقات انتخاب شدم، گفت: در مسابقات قهرمانی خردسالان مازندران ۶ برد از ۶ بازی را به‌دست آوردم و از استاد سعید قلی‌نژاد به عنوان مربی سال‌های گذشته و استاد زهرا اصغر‌نژاد مربی کنونی خودم تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه رشته تکواندو را دوست دارم و برای من دلنشین است، افزود: دارای کمر‌بند دان ۲ هستم و در تابستان گذشته عضو تیم نکا بودم و تیم ما به عنوان سوم کشوری لیگ تکواندو دست یافت.

تکواندو‌کار سوادکوهی با اشاره به امکانات اندک تکواندو در سوادکوه و عدم اعزام به مسابقات مختلف در این شهرستان، خاطر‌نشان کرد: یک‌سال در زیراب تمرین کردیم و در چهار سال اخیر ۶ روز هفته از زیراب سوادکوه به کلاس تکواندو قائم‌شهر می‌روم و با نام قائم‌شهر بازی می‌کنم.

فنی‌تر‌ین تکواندو‌کار مسابقات دهه فجر دختر مازندران که در کلاس پنجم ابتدایی و با معدل ۲۰ درس می‌خواند، اظهار کرد: توانمندی‌های تکواندو زیراب سوادکوه مورد حمایت قرار گیرد تا شاهد موفقیت‌های بیشتر آن باشیم و از حمایت‌های رئیس اداره ورزش و جوانان سوادکوه تشکر می‌کنم.

* وضعیت اقتصادی تکواندو سوادکوه را زمین‌گیر کرده‌است

 رئیس هیأت تکواندو شهرستان سوادکوه نیز با اشاره به ظرفیت‌های تکواندو در شهرستان سوادکوه، گفت: وضعیت اقتصادی ضعیف در شهرستان سوادکوه، رشته ورزشی تکواندو را زمین‌گیر کرده‌است.

حمید خلیل‌پور با اشاره به تفاوت‌های تکواندو در شهرستان سوادکوه و شهرستان‌های دیگر، افزود: وضعیت مالی مناسب خانواده‌ها و تعداد جمعیت ورزشکاران از شاخص‌هایی است که دست‌یابی تکواندو‌کار‌ان شهر‌های دیگر به موفقیت را تسهیل می‌کند.

رئیس هیأت تکواندو شهرستان سوادکوه با بیان اینکه رشته تکواندو بانوان سوادکوه نیز قابلیت‌های قابل‌توجهی دارد، گفت: کمبود امکانات و توان پایین خانواده‌ها برای حمایت از ورزشکار‌ان از موانع توسعه تکواندو سوادکوه است.

*ضعف مالی خانواده‌ه عاملی در عدم توسعه ورزشی

توسعه ورزش قهرمانی و یا ورزش‌های همگانی با مشارکت بخش خصوصی و همراهی مردم و نظارت و حمایت دولت میسر است و اجرایی شدن آن به عنوان سرمایه‌گذاری فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی محسوب می‌شود.

دوری از ناهنجاری‌ها از مهم‌ترین برنامه‌های مسئولان محسوب می‌شود که عدم دست‌یابی به اهداف گسترده آن را باید در ریشه‌یابی معضلات و ارائه راهکار‌های متناسب با برنامه‌ریزی زمانبندی‌شده جستجو کرد.

ضعف مالی خانواده و در نتیجه عدم حمایت پایدار از فرزندان ورزشکار برای شهریه کلاس‌‎ها، اعزام به مسابقات و پشتیبانی از برنامه‌های بلند‌مدت از حلقه‌های مفقوده توسعه ورزشی شهرستان سوادکوه متناسب با استعداد‌های آن است که تحول مناسب اقتصادی در شهرستان و توسعه اشتغال‌زایی به توسعه ورزشی هم کمک خواهد کرد./فارس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *