تمدید قرارداد کی روش همچنان در هاله ای از ابهام

نسیم ورزش : تمدید قرارداد کی روش همچنان در هاله ای از ابهام / «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی ایران، به رغم ادعاهای «مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال مبنی بر باقی ماندن وی روی نیمکت این تیم تا پایان رقابت های جام ملت های آسیا، همچنان برای تمدید قراردادش با مقامات فوتبال این کشور به توافق نرسیده است.

تمدید قرارداد کی روش

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ خبرگزاری رویترز روز دوشنبه با درج این خبر نوشت: بدنبال حذف تیم ملی ایران از رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و همزمان با بازگشت کاروان این تیم به تهران، رسانه های داخلی به نقل از «مهدی تاج» رییس فدراسیون فوتبال ایران اعلام کردند که این سرمربی پرتغالی، تیم ایران را در رقابت های جام ملت های آسیا که ماه ژانویه در امارات متحده عربی برگزار می شود، هدایت خواهد کرد.
این در حالیست که یکی از منابع نزدیک کی روش با رد توافق بین دو طرف، از احتمال پیوستن این سرمربی به تیم های دیگر خبر داد.
این منبع در مصاحبه با رویترز اظهار داشت: فدراسیون فوتبال ایران رویکرد و پیشنهاد تازه ای را ارائه داده است اما به دلیل وجود شرایط مقدماتی مورد نیاز برای حضور در رقابت های جام ملت های آسیا که می بایست توسط فدراسیون فراهم آورده شود، برای رسیدن به توافق نهایی راه درازی باقی مانده است.
وی افزود: مطابق سناریوی کنونی، قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال ایران در پایان ماه جولای تمام می شود. در این بین، جدای از پیشنهاد ایران، کی روش گزینه ها و پیشنهادهای دیگری را پیش رو دارد.
سرمربی اسبق رئال ماردید پیش از آغاز جام جهانی در اظهار نظری عنوان کرده بود که با اتمام کار ایران در روسیه، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.
سرمربی ۶۵ ساله تیم ملی ایران از سال ۲۰۱۱ هدایت ملی پوشان را عهده دار است و با احتساب جام جهانی ۲۰۱۴، او موفق شده است دو بار متوالی تیم تحت هدایتش را راهی بزرگ ترین رویداد ورزشی جهان کند. عملکرد شاگردان کی روش که با یک پیروزی مقابل مراکش و تساوی در برابر قهرمان یورو ۲۰۱۶ و یک شکست بسیار خفیف مقابل قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ همراه بود، بهترین عملکرد تیم ملی ایران در پنج دوره حضور در ادوار جام جهانی محسوب می شود.
با این حال، روابط کی روش با مسوولان فدراسیون فوتبال ایران همواره پر تنش بوده بگونه ای که او در چندین برهه از تصمیمش برای رها کردن سکان هدایت تیم ایران پرده برداشته بود.
دستیار اسبق «الکس فرگوسن»در منچستر یونایتد، در میان ایرانیان بسیار محبوب است بگونه ای که هم هواداران و هم بازیکنان به دفعات از مقامات خواسته اند تا قرارداد او را تا چهار دیگر، یعنی تا جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که البته خواسته خود او نیز هست؛ تمدید نمایند.
در این بین، تاج بدنبال بازگشت کاروان ایران از روسیه در مصاحبه ای اذعان کرد: قرارداد بعدا مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد،اما کی روش تا جام ملت های ۲۰۱۹ همچنان هدایت تیم ملی ما را بر عهده خواهد داشت. نتایج تیم ملی در جام جهانی نشان می دهد که ما در مسیر درست قرار داریم و حضور هفت هزار هوادار در فرودگاه آن هم ساعت ۴ صبح بدان معناست که اولویت اول این هواداران تیم ملی است؛ سال فوتبالی خوبی داشتیم و جام ملت ها پیش روی ماست؛ براساس مذاکرات من با کی روش و همچنین با توجه به جو موجود، می توانیم جام ملت ها را فتح کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو