تمجید فیفا و کنفدراسیون آسیا از حضور زنان در ورزشگاه آزادی

نسیم ورزش : تمجید فیفا و کنفدراسیون آسیا از حضور زنان در ورزشگاه آزادی / جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور هواداران زن در ورزشگاه آزادی برای تماشای دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا میان پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن تمجید کردند.

تمجید فیفا و کنفدراسیون آسیا

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ تیم کاشیما با کسب مجموع نتیجه ۲ بر صفر در دیدارهای رفت و برگشت فاتح لیگ قهرمانان آسیا شد. پرسپولیس در بازی رفت با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شد و بازی برگشت که شنبه شب در ورزشگاه آزادی برگزار شد، با تساوی بدون گل دست یافت.
اینفانتیو در پیامی که در تارنمای فیفا منتشر شده، اظهار داشت: روزی تاریخی و شادی آفرین برای فوتبال بود؛ یک دستاورد بزرگ. شخصا شاهد بودم که زنان ایرانی علاقه مند به فوتبال اجازه یافتند پس از ۴۰ سال وارد ورزشگاه شوند تا یک مسابقه را از نزدیک تماشا کنند.
وی افزود: این واقعیت که بیش از هزار زن توانستند تیم مورد علاقه خود را تشویق کنند و این اتفاق در مهم ترین بازی فصل فوتبال آسیا، یعنی فینال لیگ قهرمانان رخ داد، این رویداد را ویژه تر کرد. این قدرت فوتبال است و آن چیزی است که آن را ارزشمند می کند.
در ادامه این پیام آمده است: می خواهم از همه مسئولان ایرانی به ویژه رییس جمهور روحانی صمیمانه تشکر کنم که به وعده خود در مذاکراتی که در سفر قبلی ام به ایران داشتیم، عمل کرد. این قدمی مهم و اساسی در مسیری درست بود و مطئمن هستم که با گفت و گوهای مستمر، در آینده ای نزدیک پیشرفت های بیشتری حاصل خواهد شد. می خواهم بر نقش کلیدی کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون فوتبال ایران تاکید و از شیخ سلمان و مهدی تاج بابت این رویداد تشکر می کنم.
شیخ سلمان نیز گفت: فوتبال در آسیا همواره فراگیر بوده و ای اف سی از هواداران فوتبال از هر نژاد و جنس و عقیده ای استقبال می کند.
وی با تشکر از مسئولان ایرانی که امکان حضور هواداران از طیف های مختلف برای تماشای این مسابقه فوق العاده را فراهم کردند تشکر کرد و گفت از جهات بسیاری شب تاریخی بود و نشان داد که کنفدراسیون آسیا به توسعه مسابقات خود ادامه می دهد.
وی دولت و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به خاطر همکاری و حمایت آنها در برگزاری فینال به یادماندنی لیگ قهرمانان آسیا تمجید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو