تمام توانم فعلا همین بود/ رضازاده پاسخگو اعتراض مشکلاتمان نبود!!!

نسیم ورزش: وزنه‌بردار فوق سنگین ایران می‌گوید، به دلیل نداشتن تمرین خوب، وزنه‌ها برایش در مسابقه‌های قهرمانی آسیا خیلی سنگین بود.مولایی

بهادر مولایی درباره عملکرد خود و کسب مقام نایب قهرمانی در مسابقه‌های قهرمانی آسیا بیان کرد: ۲ ماه است که تمرین را شروع کردم و زمانی از من انتظار می‌رفت وزنه‌های بهتری بزنم که تمرین و وضعیت رکوردی‌ام خوب باشد. البته روز مسابقه تمام تلاشم را کردم تا وزنه‌های خوبی بزنم اما به علت نداشتن تمرین خوب، وزنه‌ها در داخل سالن گرم کردن و روی صحنه برایم خیلی سنگین بودند. یعنی به جرات می‌توانم بگویم که تمام توانم فعلا همین بود.

وی ادامه داد: البته در سومین حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را یک مقدار کوتاه کشیدم و به همین علت انداختم در غیر این صورت زدن این وزنه برای من زیاد سخت نبود. در دو ضرب هم واقعا بدنم داشت کم می‌آورد. زمانی که می‌خواستم ۲۴۰ کیلوگرم را بزنم زانویم را که جراحی کردم، زیر وزنه قفل کرده بود و وقتی داشتم با وزنه بلند می‌شدم دیدم نمی‌توانم و آن را انداختم.

مولایی در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند تا مسابقه‌های جهانی به رکورد ۴۵۸ کیلوگرم خود نزدیک شود، گفت: کار خیلی سختی دارم اما بی‌تجربه نیستم و باید تمام انرژی و وقتم را در این ۶۸ روز باقی مانده تا مسابقه‌های جهانی به کار بگیرم. بعد از جهانی ۲۰۱۳ لهستان فرصت‌های زیادی را از دست دادم که خیلی اذیتم می‌کند. کار اشتباه فدراسیون قبلی که می‌توانست مربیان بهتری را بیاورد اما این کار را انجام نداد، باعث شد خیلی از وزنه‌برداران مانند من، جابر بهروزی، رسول تقیان و حمید عسگری از مدال دور بمانند.

وی افزود: مربی که سنگینی وزنه‌ها را نکشیده است نمی‌تواند سرمربی تیم ملی بزرگسالان باشد. بهمن زارع تیم خوبی که داشتیم را خراب کرد و فقط ۲ مدال در بازی‌های آسیایی گرفت در صورتی که در اینچئون باید هر ۸ نفر مدال می‌گرفتیم. متاسفانه حسین رضازاده به این موضوعات اهمیت نمی‌داد اما علی مرادی در این چند ماهی که رییس فدراسیون شده واقعا به وزنه‌برداران ایران خدمت می‌کند. باید از او تشکر کنم که بلافاصله بعد از پایین آمدن از سکوی توزیع مدال، پاداش وزنه‌برداران مدال‌آور را داد و این حرکت همه خستگی را از بدن ورزشکار بیرون می‌کند.

وزنه‌بردار فوق سنگین ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر این که چرا مشکلاتی که در آن زمان وجود داشت را همان موقع رسانه‌ای نکردند، تصریح کرد: به رییس فدراسیون قبلی در مورد مشکلات و شرایط اعتراض کردیم ولی پاسخگو نبود. از طرفی سعید محمدپور وقتی به خاطر نداشتن آب معدنی مصاحبه کرد و از اردو خط خورد، به نظر شما ما مصاحبه می‌کردیم، محروم نمی‌شدیم؟

مولایی در پاسخ به این پرسش که چقدر این شانس را دارد تا برای مسابقه‌های جهانی آمریکا انتخاب شود، بیان کرد: ان‌شاءالله انتخاب می‌شوم و همه تلاشم را می‌کنم تا در تیم ملی باشم اما اگر به جهانی نرفتم، بعد از استراحت یکی، دو هفته‌ای برای مسابقه‌های قهرمانی آسیا در ازبکستان و مهم‌تر از آن المپیک برزیل تمرین می‌کنم تا بهترین عملکرد را داشته باشم و به رکوردهای سال ۲۰۱۳ و حتی بهتر از آن برسم.

وی در مورد نظر کادر فنی درباره وزنه‌هایی که در قهرمانی آسیا زد، بیان کرد: نسبت به تمرین‌ها و وضعیتی که در داخل اردو داشتم، راضی بودند. البته در یک‌ضرب انتظار داشتند ۱۱۵ کیلوگرم را بزنم اما متاسفانه به علت سنگینی وزنه نشد. در دو ضرب هم ۵۰ درصد امید داشتم ۲۳۶ کیلوگرم را بزنم که موفق شدم و به من گفتند با شرایطی که دارم چیزی فراتر از مقام دومی برایم نمی‌دیدند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *