تماشاگرنماها تهدیدی جدی برای ورزش مازندران

 

نسیم ورزش/شعبان وفایی نژاد: جهت تهیه گزارش از مسابقات لیگ یک والیبال کشورمان و دیدار تیم های عمران ساری با یکی از حریفان به سالن جهان پهلوان سید رسول حسینی رفتم متأسفانه مشتی از تماشاگرنماها که تعدادشان به ۵۰ تن هم نمی رسید به صورت بسیار زشت و زننده از اول تا آخر بازی به بازیکنان و شهر تیم مقابل فحاشی و با الفاظی رکیک تیم حریف را خطاب می کردند.

هشدار

نکته قابل تأسف اینکه مسئولین ورزشگاه حتی یکبار هم از تریبون به خودشان اجازه ندادند که خطاب به این تماشاگرنماها متذکر شوند این همه فحاشی و اهانت و گستاخی نکنند چرا که تیم مقابل تماشاگری نداشت که بخواهد روحیه تماشاگران تیم مقابل را تخریب کنند از همه مهمتر تعدادی از بازیکنان ساروی حتی در تیم مقابل روبروی نماینده ساری بازی می کردند .
قطع به یقین این تعداد تماشاگرنماها نماد علاقمندان ورزش در مرکز استان نیستند ، ساروی ها لیدرهای ملی در ورزش دارند که مایه افتخار جامعه ورزشی کشورمان محسوب می شوند.

مسئولین از خواب خرگوشی بیدار شوند و نسبت به برخورد با این تماشاگرنماها احساس مسئولیت کنند البته شایسته بود که قبل از این بازی در چارچوب لیگ یک والیبال کشورمان یادی هم از ایام محرم و صفر و شهادت حضرت امام رضا(ع) رحلت پیامبر عظیم الشأن (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) می شد حالا روز دانشجو و اربعین سالار شهیدان و رعایت همگان نسبت به ارزش های اسلامی جای خودش اینک که بحث لیدرهای ورزشی و تجلیل از زحمات این عزیزان مطرح شده شایسته است که یاد شهید محمد نیک مهر همان محمد بوقی ورزش مازندران را گرامی بدایم .
بنده با صراحت و صداقت اعلام می دارم اینگونه تماشاگرنماها نه تنها سرمایه برای ورزش استان نیستند بلکه تهدیدی جدی برای امنیت و اخلاق و نظم و آرامش در فضاها و اماکن ورزشی استان هستند این چه فاجعه ای است که در والیبال عده ای تماشاگرنماها آغاز به فحاشی و اهانت و تهمت به بازیکنان و داوران داشته باشند.

حاشیه امنیت این خاطیان از کجا و با کدام پشتوانه و دلگرمی و گستاخی به بازیکنان و داوران وجود دارد ؟ البته این فاجعه غیراخلاقی و این بحث تماشاگرنماها همه شهرهای مازندران را تهدید می کند در بابل و آمل و قائمشهر حتی موجب صدمات زیادی به جایگاه ورزش این شهرها شده است .

براستی چرا باید کاله در آمل از میزبانی محروم شود . صاحب قلم اعتقاد بر این دارد که جهت کنترل نظم و انضباط در اماکن ورزشی می توان از دوربین های مداربسته استفاده و در صورت بروز ناهنجاری ها فیلم های ضبط شده را مورد بررسی قرارداد و با برخوردهای قاطعانه بساط بداخلاقی ها در اماکن ورزشی استان را برای همه برچینیم .

بسیاری از خانواده ها به واسطه همین مسئله سوء از حضور فرزندان خود در استادیوم های ورزشی خودداری می کنند و حتی بسیاری از چهره های سیاسی / اجتماعی / مذهبی و ورزشی و اقتصادی به خودشان اجازه نمی دهند در این اماکن حضور به هم رسانند زیرا امنیت خود و شخصیتشان را در مخاطره می بینند.

نگارنده زحمات بی شائبه لیدرهای زحمتکش و با اخلاق ورزشی را مورد توجه قرار می دهد اما برخی از لیدرنماها بدون توجه به نتایج تیم ها تنها به دنبال شعارهای زنده باد و مرده باد برای تأمین اهداف سیاسی سیاسیون و فضاسازی منفی و در نهایت تأمین اهداف مالی خود هستند و در این بین این ورزش مازندران است که بیشترین ضرر را متوجه خود می بیند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *