کادر فنی نهایت تلاش خود را برای رساندن یزدانی به المپیک انجام داده است.

 

سرپرست تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران،گفت: فدراسیون پزشکی ورزشی نگاه تخصصی نسبت به مصدومیت «رضا یزدانی» آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم دارد و کادر فنی نیز نهایت تلاش خود را برای رساندن وی به المپیک انجام داده است.

رضا یزدانی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش از فدراسیون کشتی، «علی بیات» با اشاره به اینکه شرایط آمادگی روانی و جسمانی «رضا یزدانی» برای کادر فنی بسیار مهم است،افزود: این نیز مهم است که یزدانی حداقل با آمادگی نسبی و در شرایط به نسبت مناسبی راهی المپیک ریو شود و تمام تلاش خود را تا زمان باقی مانده به المپیک، برای تحقق این امر به کار می بندیم.
بیات تصریح کرد: یزدانی در بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن و ۲۰۱۲ لندن شرکت داشته که حتی در لندن می توانست افتخارآفرین باشد، اما با توجه به مصدمیتی که از ناحیه زانو داشت، در آخرین لحظات مدال المپیک را از دست داد.
وی ادامه داد: اما وی پس از عمل جراحی بر روی زانوی پای خود، در پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۳ در بوداپست مجارستان توانست صاحب مدال خوشرنگ طلا شود.
سرپرست تیم ملی کشتی آزاد خاطرنشان کرد: برای کادر فنی بسیار مهم است که اتفاق المپیک ۲۰۱۲ لندن، دیگر برای یزدانی تکرار نشود و بتواند در المپیک ۲۰۱۶ برزیل، ضمن افتخار آفرینی، مدال خوشرنگ المپیک را نیز در کارنامه ورزشی خود به ثبت برساند.
وی در پایان گفت: در همین راستا طبیعی است که فدراسیون پزشکی – ورزشی نگاه تخصصی خود را به این موضوع داشته باشد، اما کادرفنی بنا به وظیفه خود در کنار یزدانی هست و نهایت تلاش خود برای رسیدن وی به المپیک بکار گرفته است.
نشست کمیته ویژه پزشکی فدراسیون پزشکی ورزشی درخصوص وضعیت مصدومیت «رضا یزدانی» ملی پوش وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد ایران به زودی تشکیل خواهد شد تا درخصوص وضعیت حضور این آزادکار تیم ملی در المپیک ۲۰۱۶ ریو تصمیم گیری شود.
رضا یزدانی از ابتدای سال جاری از ناحیه آشیل پای راست مصدوم شد. این مصدومیت سبب شد نتواند در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی در اواخر فروردین ماه و تورنمنت های بین المللی از جمله جام جهانی سال ۲۰۱۶ آمریکا (خرداد ۹۵) حضور یابد.
وی از ابتدای خرداد ماه سال جاری تمرینات خود را برغم تداوم مصدومیت با سایر ملی پوشان دنبال کرد.
امیر محمدی دیگر آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم به عنوان ذخیره یزدانی در تمرینات تیم ملی کشتی آزاد حضور دارد.
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو از ۵ تا ۲۱ اوت – ۱۵ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۵- در برزیل برگزار می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو