تلاش داریم ورزش گلف را در سطح استان توسعه دهیم

 
نسیم ورزش: معاون توسعه منابع انسانی و سرمایه ورزش و جوانان استان مازندران در جلسه  هم اندیشی که به منظور توسعه و گسترش رشته ورزشی گلف در استان برگزار شد، با بیان اینکه گلف ورزشی است که سن و سال نمی شناسد، افزود: تلاش داریم تا با همکاری دیگر مسئولان این ورزش  در سطح استان توسعه یابد.

اسماعیل محمدی ، از کسب ۳۳۴ مدال جهانی، آسیایی و بین المللی توسط ورزشکاران مازندرانی در معیت تیم های ملی در سال گذشته خبر داد و بیان داشت: ورزشکاران زن و مرد مازندرانی با درخشش و افتخارآفرینی خود ۵۰ درصد مدال کشور را به تنهایی کسب می کنند.

 

 

حجت الله حیدری معاون امور فرهنگی ورزش مازندران نیز  ضمن اشاره به  استعداد و پتانسیل خوب در ورزش استان، اذعان داشت: ۴۷ هیئت ورزشی در سطح استان فعالیت دارند که هر یک از این هیئت ها با عملکرد خوب شان می توانند بازوان توانمند برای دستگاه ورزش مازندران باشند.

 

وی با اشاره به فعالیت و ورود گروه مردم نهاد (سمن ها) در ورزش به ویژه بین رده های سنی ۱۵ تا ۲۹ سال گفت: گلف ورزش نوپایی در استان محسوب می شود که با برنامه ریزی خوبی که در این مدت کم صورت گرفته به نتایج خوبی رسیده است.

 

حسین بریمانی رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای با بیان اینکه مازندران مهد ورزش کشور محسوب می شود، اظهار داشت: المپیک ۲۰۱۶ ریو را پیش رو داریم و به همین منظور برای موفقیت و درخشش ورزشکاران مازندرانی در تیم های ملی تا آغاز این مسابقات جلسات مختلف تخصصی با حضور اعضای ستاد برگزار می شود.

 

همچنین وحید شمسی سرپرست هیئت گلف مازندران در این جلسه با اشاره به حضور محمد قدمی بازیکن مازندرانی در اردوی تیم ملی گفت: برای توسعه گلف در سراسر استان نیاز به زمین های متعددی است تا پای جوانان علاقمند به این ورزش نوپای باز شود.

 

شمسی از تعامل با آموزش و پرورش برای توسعه گلف در رده های سنی پایه خبر داد و افزود: زمین های بسیار خوبی شهرهای مختلف استان وجود دارد که با احداث گلف می تواند کاری ماندگار برای این رشته ورزشی باشد.

 

 رسول حسن پور دبیرهیئت گلف با اشاره به افتتاح چند زمین مینی گلف در سطح استان جز برنامه های آتی هیئت است، بیان داشت: تلاش داریم تا با همت مسئولان و سرمایه گذاران برای توسعه و شکوفایی ورزش گلف در شهرهای ساری، قائمشهر، نوشهر و بابل زمین مینی گلف به بهره برداری برسد.

 

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر زمین مینی گلف در بابل تنها زمینی است که مسابقات رسمی برگزار می شود که برای گسترش این ورزش نیاز به افتتاح چند زمین استاندارد دیگر در سطح استان است.

 

 

گفتنی است در این جلسه  اسماعیل محمدی معاون توسعه منابع انسانی و سرمایه ورزش و جوانان استان، حجت الله حیدری معاون امور فرهنگی، حسین بریمانی رئیس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، مهرداد یعقوبی رئیس گروه فرهنگی و تربیتی، مجید مخلصی ذیحساب اداره کل، وحید شمسی رئیس هیئت گلف، رسول حسن پور دبیر هیئت گلف و فرشته محمدی نایب رئیس هیئت گلف حضور داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *