تقویت کادر و بازیکنان استقلال به ویژه در خط حمله

نسیم ورزش : کارشناس فوتبال کشورمان می‌گوید: اگر من جای مسئولان استقلال بودم با همین کادر ادامه و ترجیح می‌دادم کادر و بازیکنان به ویژه در خط حمله را تقویت کنم.
کادر و بازیکنان
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، باخت سه بر دو استقلال در دیدار با نفت تهران از این جهت تلخ تر به نظر رسید که این تیم ۶۷ دقیقه بعد از دریافت گل اول از نفت موفق شد به با گل انصاری به بازی برگشته و در ادامه یک گل هم جلو بیفتد اما در نهایت مغلوب تیم علی دایی شد.

 
بر اساس این گزارش، پیرو این حذف ناراحت کننده برای هواداران و مسئولان باشگاه استقلال از سه شنبه شب و تنها ساعاتی پس از حذف استقلال اخبار و شایعاتی در ارتباط با تغییرات در کادر فنی در برخی رسانه ها و شبکه های مجازی به چشم خورد که البته هیچ یک از سوی مسئولان باشگاه تأیید هم نشد ولی قطعا این هجمه می تواند روی تصمیم گیری های مدیران باشگاه تأثیر حداقلی داشته باشد.
 
خبرنگار ورزشی مشرق، برای بررسی همین موضوع و اینکه آیا استقلال باید دستخوش تغییرات شود یا نه و اینکه در حال حاضر چه کمکی می توان به این تیم کرد با مرتضی محصص مدرس فیفا و ای اف سی همچنین از اعضای اسبق باشگاه استقلال در کمیته فنی این مجموعه حرف زد. متن گفت و گو با این کارشناس فوتبال با خبرنگار ما در ادامه می آید:
 
محصص: جای تصمیمات عجولانه یک مربی و مهاجم به منصوریان بدهید
مرتضی محصص ابتدا درباره بحث تغییرات در کادر فنی موضع خنثی گرفت و اظهار داشت: « نه تنها باشگاه استقلال بلکه این حق هر باشگاهی است اگر تیم نتیجه نگیرد تغییراتی در تیم و باشگاه برای پیشرفت بوجود بیاورد. باید این حق را به مدیریت باشگاه بدهیم یعنی این کار عجیب و غریبی نیست. اکثر تیم های بزرگ وقتی که نتیجه نمی گیرند شاید راحت ترین کارشان تغییر در کادر فنی باشد. اما سئوالی که مطرح می شود اینجاست که اگر ما این کادر فنی را با رعایت معیار انتخاب کرده ایم الان چرا نیمه راه می خواهیم از این گروه جدا شویم و گروه دیگری را بیاوریم و از صفر دوباره شروع کنیم. به نظرم اگر در انتخاب مربی از ابتدا معیاری وجود داشته باید به آن احترام گذاشت و درصدد تقویت کادر برآمد. شاید در نیم فصل فرصتی باشد که تیم بتواند بازیکنان بهتری را به خدمت بگیرد. اینها همه راه حل هاست».

*منصوریان لیاقت فرصت بیشتر را دارد

محصص در ارتباط با برکناری احتمالی مربیان استقلال بیان داشت:« درباره کادر فنی استقلال فکر می کنم در شرایطی که الان تیم در آن قرار دارد باید یک مقدار با تعمق و با حوصله عمل کنیم. منظورم از حوصله و تعمق این است که تماشاگران و هواداران حق دارند و برای آنها فقط نتیجه مهم است ولی به نظر من تصمیم خیلی سریع به این خاطر که از جام حذفی کنار رفته اند درست نیست. به نظرم منصوریان هنوز یکی از مربیان نسل جوان و آینده دار و بسیار بادرایت و کاردان است و این لیاقت را دارد که به او فرصت بیشتری داده شود».
 
فرصت دادن پیشنهاد کارشناسان استوی که سالها در باشگاه استقلال مشاور فنی این مجموعه بوده ادامه داد:« چون من خودم ۱۱ سال در استقلال کار کردم و با مربیان مختلف بودم یکسری مسایل در این باشگاه را می توانم بهتر تحلیل کنم. من کارم را از دوران زنده یاد ناصر حجازی شروع کردم. با رولاند کخ، سوکوموروخوف، مرفاوی، مظلومی و زنده یاد پورحیدری هم بودم. اینکه اگر من با این اطمینان صحبت می کنم به خاطر تجربه خودم در آنجاست. فکر می کنم تنها تغییر مربی نمی تواند چاره کار باشد. فراموش نکنیم که نیم فصل در راه است و استقلال در این اواخر نتایج بدی نگرفته است و من جزو آن گروه امیدواری هستم که استقلال در باقیمانده زمان می تواند به بالای جدول صعود کند».

*سرمربی استقلال کادرش را قوی کند

این کارشناس فوتبال خاطر نشان کرد: « ولی منصوریان احتیاج دارد که با تشخیص خودش هم کادرش را تقویت کند و هم نیروهای بهتری مانند یک مهاجم را به قربانی یا رضایی اضافه کند. این برای تیم خوب است و دست استقلال را باز می گذارد که با تک، دو یا سه مهاجم بازی کند. البته اینها تصمیمات آنهاست و منِ کارشناس گاهی وقتی حرف می زنم ممکن است از امکانات داخلی آن باشگاه بی خبر باشم و فقط نظراتم را بدهم آن هم از راه دور. ولی در جمیع جهات اگر من جای مسئولان استقلال بودم با همین کادر ادامه می دادم و ترجیح می دادم کادر و بازیکنان به ویژه در خط حمله را تقویت کنم. چون خط حمله استقلال با وجود بازیکنان خوب می تواند عملکرد بهتری داشته باشد».

*بختیار رحمانی بداند اینجا استقلال است
محصص در ارتباط با وضعیت بختیار رحمانی گفت:« فراموش نکنیم که این فصل اول بازی بختیار در تیم بزرگی به نام استقلال است. استقلال نه تراکتورسازی است، نه فولاد است نه ملوان و نه ابومسلم. استقلال و پرسپولیس از نظر اهمیت شان برای فوتبال مان و از نظر علاقمندان فوتبال ما فراتر از لیگ ما هستند و باید به جوانی مانند بختیار رحمانی فرصت بدهیم. مطمئن هستم او در نیم فصل دوم بهتر و هماهنگ تر خواهد بود».

*این تیم گلزن می خواهد
وی تأکید کرد:« ولی من هنوز هم یک مهاجم دیگر را برای استقلال واجب می دانم. نه یک نیمکت نشین بلکه یک کسی که بتواند به منصوریان کمک کند و در زمان حمله مشکل گل نزدن را در این تیم از بین ببرد. استقلال در خط میانی و دفاع مشکل چندانی ندارد. چون گل نمی زند گل می خورد. این تیم می تواند تعداد گل هایش را بیشتر کند و مهاجمی بیاورد که در زمان حمله بتواند حریف را بیشتر تحت فشار قرار دهد».

*راهکار احساسی دادن کمکی به منصوریان نمی کند

محصص که مخالف سرسخت تغییر در کادر فنی استقلال بود ادامه داد:« اصلا مشکل مربی نیست. منصوریان خلق و خوی خودش را دارد. هر مربی یک فلسفه و دیدگاه خودش را دارد. من کارشناس باید خیلی دقت کنم زمان صحبت کردنم که مشکل تازه ای را روی مشکلات قبلی نگذارم بلکه راه حل هایم خردمندانه باشد نه از روی احساس. الان باشگاه به جای تغییر به تقویت نیاز دارد. من اگر جای مسئولی درهیأت مدیره یا کمیته فنی باشگاه بودم رأی را به تقویت کردن کادر فنی می دادم. شاید جای یک مشاور خوب داخلی یا خارجی که تفاوتی هم ندارد، در کنار کادر فنی خالی است. شاید باید یک مربی دوم خوب کنار منصوریان باشد. اضافه کردن یک هافبک نفوذی یا یک مهاجم می تواند خیلی به این تیم کمک کنم.»
 
  
 
محصص در پایان به مشرق گفت: «من راه حل ها را در این می بینم نه تغییر احساسی و چون تیم استقلال را حذف شده از جام حذفی می بینیم این نیست که دیگر به درد نمی خورد و آینده ای ندارد. در این مقطع این اصلا منطقی نیست. ما در آستانه نیم فصل هستیم. زمان خوبی که استقلال بتواند ریکاوری کرده و اشتباهاتی که در نیم فصل اول انجام داد را تکرار نکند. من معتقدم باید به این کادر فنی امید داد و تقویت شان کرد و من این توانایی را در منصوریان و خرمگاه می بینم که اگر کمک شوند استقلال را به جایگاه بهتری برسانند».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو