تفاهم نامه بین ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی مازندران منعقد شد

 

نسیم ورزش: در راستای همگانی کردن بیش از پیش در استان مازندران بین آحاد جامعه جامعه و سلامت مردم استان تفاهم نامه بین دستگاه ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان استان امضا شد.

جلسه ای با حضور حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان و قاسم جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در دفتر مدیرکل ورزش و جوانان در راستای بیش از پیش ورزش استان و سلامت در بین آحاد مردم و جامعه تفاهم نامه ای بین دو دستگاه امضا شد.

 

در این جلسه ابتدا مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ضمن تشکر از همکاری سازمان علوم دانشگاه پزشکی جهت کار ارزشمند و پسندیده ابراز داشت: مطمئنا با چنین کاری و پیگیری دستگاه ها در خصوص همگانی کردن  ورزش در سطح استان بین اقشار مختلف از قبیل آقایان و بانوان کارکنان و  دانش آموزان و ….. می توانیم به یک سطح سلامتی نسبی جامعه کمک کنیم.

 

حسین زادگان با اشاره به اینکه فرهنگ ورزش را بیش از پیش در جامعه رونق دهیم، بیان داشت: کم تحرکی می تواند عامل اصلی خیلی از بیماری ها در جامعه باشد و با پیگیری و تقسیم کار به طور مشترک و سیستماتیک کردن این موضوع موانع ها و مشکلات را برطرف کنیم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه استاندار به عنوان رئیس شورای همگانی استان و فرمانداران به عنوان رئیس شورای همگانی شهرستان ها افزود: در هر کاری که فرمانداران و نمایندگان شهرها با جدیت وارد شوند با همت دستگاه ورزش و ادارات مربوطه به طور حتم اثرگذاری خوبی خواهد داشت.

 

حسین زادگان با اشاره به پشتیبانی این امر اذعان داشت: مطمئنا ورزش همگانی در بین مردم می تواند در حوزه اجتماعی و ناهجاری ها کمک شایانی را به جامه و مردم خوب استان مان داشته باشد.

 

وی با اشاره به انجام برنامه های متنوع در دستگاه ورزش استان گفت: در برنامه آتی دستگاه ورزش و جوانان استان به دنبال انعقاد و تفاهم نامه با دستگاه های تاثیر گذار برای توسعه ورزش مازندران خواهد بود.

 

در ادامه دکتر قاسم جان بابایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ضمن تشکر از حمایت ها و همکاری های  دستگاه ورزش و جوانان استان افزود: ما در این تفاهم نامه به دنبال چند هدف مهم هستم و غیر از این ها ما تکلیف شرعی داریم و هم به نفع منافع ملی است که درجهت سلامتی روح و جسم جامعه با توسعه ورزش همگانی گام برداریم.

 

وی با بیان اینکه بیشتر هزینه تولید ناخالص ملی در فضای درمان و بستری شدن بیماران هزینه می شود، گفت: کم تحرکی یکی از علل اصلی بیماری های غیرواگیر در دنیا مطرح شده و یکی از عوامل مهم کم تحرکی تغییر در الگوی رفتار مردم در تغییر زندگی مردم است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ادامه گفت: باید این امر را در سبد خانوار مردم کشور و استان مان فرهنگ سازی کنیم که در هفته ۵ روز و ۳۰ دقیقه در روز پیاده روی و ورزش جز فرهنگ هر فرد در جامعه شود.

 

در ادامه ایشان تصرح کرد: ۸۵ درصد علل مرگ و میر در جامعه  به خاطر بیماری های غیر واگیر در جامعه است که ما کمترین هزینه مدیریتی در تولید ناخالص ملی می توانیم به اهدافمان برسیم.

 

وی گفت: مطمئنا همگانی کردن ورزش به اقتصاد مملکت هم کمک خوبی خواهد شد و پیگیری و سلامت جامعه هم می تواند از یک طرف هزینه را کاهش داده و اقتصاد مملکت در این زمینه رشد بهتری داشته باشد.

 

دکتر جان بابایی با اشاره به آمار ناشی از مرگ و میر در سنین جوانی در کشور افزود: با توجه به آمار ۴۲ درصد مرگ و میر ناشی از بیماری هایی که از کم تحرکی ناشی می شود باید تلاش مان را در این امر مضاعف کنیم که رشد این امر را معکوس کنیم.

 

وی با اشاره به ظرفیت همه دستگاه ها به خصوص استانداری، صداو سیما، آموزش و پرورش، بهزیستی و سایر دستگاه ها افزود: با برنامه ریزی و تقویم زمانبدی دولت می توانیم در یک برنامه کوتاه مدت و بلند مدت به اهدافمان برسیم.

 

در ادامه عادل عالیشان معاونت توسعه ورزش همگانی استان مازندران با تشکر از رویکرد خوب و حمایت همه جانبه مدیرکل ورزش و جوانان و تعامل سازمان علوم پزشکی افزودند: مطمئنا با تعامل خوب بین دستگاه ها و فرهنگ سازی در این زمینه در کارگروه سلامت استان می توانیم مشترکا برنامه های خوبی در زمینه رشد ورزش همگانی داشته باشیم.

 

 وی بیان داشت: با صحبت های خوب و اطلاع رسانی و آمارهایی که نیاز است مردم بدانند یک تلنگری به خودمان باشد که بتواند این فرهنگ را در خود و خانواده خود اجرا کنند.

 

عالیشان با اشاره به دو رویکرد مهم دیگر در ورزش همگانی افزود: توسعه ورزش همگانی در بین کارکنان استان و توسعه اماکن در حوزه همگانی، نگاه ویژه دستگاه ورزش و جوانان است که این نگاه باید برای همه مسئولان به یک دغدغه تبدیل شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو