تغییر اساسی در رتبه‌بندی ثروتمند‌ترین‌های جهان

نسیم ورزش: جف بزوس مدیرعامل شرکت آمازون اکنون به سومین مرد ثروتمند آمریکا تبدیل شده درحالی‌که بیل‌گیتس عنوان ثروتمند‌ترین مرد جهان را در برخی از رتبه‌بندی‌ها از دست داده‌است.

براساس گزارش CNN، با بالارفتن ارزش سهام شرکت آمازون، جف بزوس مدیرعامل این شرکت به سومین میلیاردر ثروتمند آمریکایی تبدیل شده‌است. افزایش ۱۰ درصدی ارزش سهام این شرکت باعث شده که بزوس علاوه براینکه سومین مرد ثروتمند آمریکا باشد،‌به پنجمین ثروتمند بزرگ جهان نیز تبدیل شود.

آمازون برای دو دوره سه ماهه پی در پی با افزایش ارزش سهام مواجه شده‌است و این افزایش باعث شده تا ثروت کلی بزوس یک شبه نزدیک پنج میلیارد دلار افزایش پیدا کند. بزوس اکنون ارزشی برابر ۵۵ میلیارد دلار دارد.

سهام شرکت مایکروسافت نیز به واسطه فروش موفق خدمات ابری در سال‌های اخیر بهبودی قابل توجه یافته و اگرچه بیل گیتس که عنوان ثروتمند‌ترین مرد جهان را از آن خود ساخته، دیگر بزرگترین سهامدار این شرکت به شمار نمی‌رود، اما هنوز بخش زیادی از این سهام‌ها در اختیار او قرار دارد.

با این همه شناسایی ثروتمند‌ترین مرد جهان بستگی به این دارد که کدام رتبه‌بندی‌ را بخوانید. برای مثال در رتبه‌بندی فوربس آمانیکو اورتگا بنیانگذار شرکت زارا ثروتمند‌ترین مرد جهان به شمار می‌رود. سهام شرکت مادر زارا،‌ایندیتکس درحال افزایش است و همین باعث افزایش دو میلیارد دلاری ثروت اورتگا در طول یک روز شده‌است و همزمان ارزش ثروت گیتس یک میلیارد دلار کاهش یافته‌است.

اما گیتس در رتبه‌بندی بلومبرگ همچنان ثروتمند‌ترین مرد جهان است. جا‌به‌جا شدن رتبه‌بندی ثروتمندان جهان باعث شده تا برادران کوک بنیانگذار صنایع کوک نیز تنزل رتبه پیدا کنند به شکلی که جف بزوس اکنون در رتبه‌ای بالاتر از آنها قرار گرفته‌است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *