تشکیل شورای اطلاع رسانی ورزش مازندران و هزاران اما و اگر…

اختصاصی نسیم ورزش /سید مجید محمدیان: ورزش مازندران در کشور و میادین بین المللی از اعتبار بزرگی برخوردار می باشد و تشکیل شورای اطلاع رسانی ورزش مازندران مهم و ضروری می باشد.

 سید مجید محمدیان

سید مجید محمدیان

ورزش مازندران توانسته است در بخش های مختلف  استعدادهای فراوانی را بروز و ظهور دهد.
مدیریت در راس ورزش مازندران به مراتب با سختی های بیشماری همراه می باشد مدیریت ورزش مازندران باید پاسخگوی دغدغه های  قهرمانان، ورزشکاران ، تیم ها و هیات های ورزشی، مربیان و پیشکسوتان و در مجموع جامعه بزرگ ورزش باشد.
پیگیری مطالبات بحق این جامعه بزرگ و محترم و نهادینه کردن آن از جمله فعالیتهای مهم و کلیدی دستگاه ورزش مازندران تلقی می شود.
دستگاه ورزش مازندران توانسته است در برخی از مهمترین مسائل نمره قبولی دریافت کند مسائلی که در گذشته به خوبی مدیریت نشده بودند.
رسانه های تخصصی ورزشی مازندران در این بین سهم بسزایی در اطلاع رسانی و پیگیری مطابات بحق جامعه ورزش داشتند و همواره نسبت به سایر استانها پیشتاز می باشند.
رسانه های ورزشی مازندران با وجود بی مهری های مدیریتی در دستگاه ورزش خالصانه در پیشبرد اهداف دستگاه ورزش و توسعه و پیشرفت آن نقش مهمی را ایفا کرده اند.
با وجود حضور حبیب حسین زادگان بعنوان متولی دستگاه ورزش مازندران انتظار می رفت در حوزه رسانه شاهد اتفاقات خوب و ماندگاری باشیم اما متاسفانه اقدام مناسبی در این بخش صورت نگرفت.
حضور محمد لطیفی نقطه عطفی بود که می توانست اتفاقات خوب را در حوزه رسانه رقم زند و برخی از دغدغه های جامعه زحمت کش و پرتلاش و بی ادعا رسانه ورزشی را مرتفع نماید.
اما با وجود محمد لطیفی و تلاش های اولیه در جهت بهبود اوضاع اتفاقات خوبی صورت نگرفت انزوای رسانه ای در یک سال گذشته مشهود می باشد به طوری که در اداره کل ورزش مازندران در ادوار گذشته بی سابقه بوده است.
تعامل با اصحاب رسانه معنا و مفهومی نداشت و حتی روز خبرنگار هم از سوی مدیرکل ورزش و جوانان مازندران تبریک گفته نشد همایش تجلیل از رسانه های ورزشی برگزار نشد. اتفاقاتی که با صبر و بردباری اصحاب محترم رسانه در حوزه ورزش همراه بود.
البته این نقد بر حبیب حسین زادگان وارد می باشد که باید اهمیت به حوزه اطلاع رسانی و اصحاب رسانه را در دستور کار دستگاه ورزش مازندران بگنجاند.
حبیب حسین زادگان در تازه ترین اقدام خود محمد حسین شکیبافر را مدیر روابط عمومی دستگاه ورزش معرفی نمود و خواستار توجه به این حوزه شد حضور شکیبافر از خارج از دستگاه ورزش نشان دهنده فصل جدیدی در حوزه اطلاع رسانی ورزش مازندران می باشد.
تشکیل شورای اطلاع رسانی ورزش مازندران از سوی مدیر جدید روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان مازندران از وعدهای روزهای نخست وی بحساب می آید وعده ای که در جلوی آن موانع بزرگی وجود دارد.
محمد حسین شکیبافر با سوابق درخشان خود حوزه های ورزشی و غیر ورزشی می تواند در بخش اطلاع رسانی اثر ماندگاری را از خود به یادگار بگذارد اما این موفقیت معلول توجه ویژه متولی دستگاه ورزش می باشد.
حمایت از جایگاه روابط عمومی که در بدو ورود شکیبافر مشهود بود حال باید دید این حمایت از جایگاه روابط عمومی و اطلاع رسانی همچنان ادامه دارد یا مانند گذشته از شدت و حدت آن کاسته خواهد شد.
برگزاری جلسه هم اندیشی با رسانه های تخصصی ورزش اگرچه با عدم حضور مدیر کل ورزش و جوانان مازندران همراه بود اما بسیاری از دغدغه های رسانه های ورزشی مازندران در این جلسه مطرح شد.
تشکیل شورای اطلاع رسانی ورزش مازندران امری مهم در ورزش مازندران تلقی خواهد شد و این امر را اصحاب رسانه به فال نیک خواهند گرفت اما در مسیر موفقیت این شورا موانع متعددی وجود دارد که باید با همراهی رسانه ها و درایت مدیر جدید روابط عمومی دستگاه ورزش مازندران و توجه ویژه متولی دستگاه ورزش شاهد رشد و توسعه بخش اطلاع رسانی در ورزش مازندران باشیم.
باید تعامل با رسانه های تخصصی ورزشی از سوی مدیران ورزشی مازندران نهادینه شود تا شاهد دلسردی جامعه پرتلاش رسانه ورزشی در استان نباشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *