تشکیل بیش از ۱۱ هزار پرونده تخلف اقتصادی اصناف در مازندران

نسیم ورزش : رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱ هزار و ۵۷۳ پرونده تخلف اقتصادی اصناف به ارزش ۴۰ میلیارد و ۳۱۸ میلیون ریال در این استان تشکیل شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، محمد پورعمران اظهار داشت: بازرسان این نهاد در هشت ماهه امسال ۲۰۴ هزار و ۸۱۲ بار از واحدهای صنفی مازندران بازرسی انجام دادند.
در استان مازندران افزون بر ۱۵۰ هزار واحد صنفی دارای مجوز و بدون مجوز فعالیت دارند.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس بازرسی کارشناسان بیشترین آمار تخلفات شناسایی شده چهار هزار و ۷۰۴ مورد مربوط به عدم درج قیمت ، سه هزار و ۳۱۷ مورد مربوط به گرانفروشی ، یک هزار و ۳۷۸ مورد مربوط به عدم صدور فاکتور و بقیه نیز مربوط به سایر تخلفات بوده است.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به اجرای طرح نظارت بر نهاده ها و ادوات کشاورزی افزود: در این مدت نیز با بازرسی از ۲ هزار و ۴۹۷ واحد، ۱۳۷پرونده تخلف به ارزش ۶۶۰ میلیون ریال تشکیل شده است که پرونده متخلفان به ادارات تعزیرات حکومتی مازندران معرفی شدند.
وی در ادامه با بیان اینکه از مجموع کل بازرسی ها صورت گرفته در این مدت تعداد ۱۵ هزار و ۵۳۳ مورد مربوط به خبازهای مازندران بوده است ، گفت: در این بازرسی ها تعداد ۹۵۹ واحد خبازی یک میلیارد و ۳۵۶ میلیون ریال تخلف کردند.
محمدپور اظهار داشت: امسال همچنین ۶۲۸ فقره پرونده قاچاق کالا از ۱۰ هزار و ۹۹۵ بازرسی از واحدهای خرده وعمده فروشی و شرکتهای پخش در مازندران به ارزش ۲۰ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.
وی تصریح کرد: در بین اقلام قاچاق برنج، لوازم خانگی، انواع سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد غذایی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *