تشدید بارش‌ها از عصر شنبه در مازندران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان مازندران با اشاره به بارش‌های پراکنده باران در مازندران از تشدید ناپایداری هوا از عصر شنبه تا یک‌شنبه در این استان خبر داد.

تشدید بارش‌ها از عصر شنبه

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، احمد اسدی  اظهار کرد: شب پنج‌شنبه ۲۵ شهریور ماه امسال شاهد بارش‌های پراکنده در سطح مازندران بودیم که در این مدت بیشترین بارش از گلوگاه ۸ میلی‌متر گزارش شده است.

وی بیان کرد: پنج شنبه  شاهد افزایش دما در ارتفاعات مازندران بودیم به‌طوری‌که گرم‌ترین دما از گلوگاه با ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دیروز گرم‌ترین دما مربوط به بندر امیرآباد با ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه دیروز خنک‌ترین دما از بلده با ۱۰ درجه سانتی‌گراد گزارش شد، افزود: دمای هوای دیروز ساری بین حداقل ۲۳ و حداکثر ۳۰ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

اسدی تصریح کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از صبح امروز شاهد بارش‌های پراکنده در سطح مازندران هستیم و از عصر روز شنبه تا یک‌شنبه ناپایداری هوا تشدید شده و شاهد بارندگی، وزش باد و رعدوبرق پراکنده در استان هستیم.

وی با اعلام اینکه دمای هوای مازندران روز یک‌شنبه به‌صورت نسبی کاهش می‌یابد، اضافه کرد: روز دوشنبه از ناپایداری هوای مازندران کاسته شده اما احتمال بارش‌ها پراکنده در غرب استان وجود دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: از روز سه‌شنبه تا پنج‌شنبه هفته آینده جو نسبتاً پایداری در آسمان استان حاکم می‌شود.

اسدی به گرم‌تر شدن هوای مازندران روز چهارشنبه اشاره کرد و ادامه داد: همچنین روزهای شنبه و یک‌شنبه مناطق کوهستانی استان به‌صورت مه‌الود پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان گفت: دریای مازندران تا روز دوشنبه ۲۹ شهریور ماه امسال به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *