تحریمی از جنس عکاسان ورزشی مازندران/به قلم:رضا وریجی

اختصاصی پرش: شاید کمتر کسی زحمات عکاسان ورزشی را از نزدیک دیده باشد،چون خروجی و تصاویر جذابی که تولید می کنند برایشان مهم است و سختی ها ارزشی برای کسی ندارد.کسی به دستان سرد و بدن لرزان آنان که گاهی بر روی زمین سرد وطنی نشسته اند و انتظار سوژه مورد نظر را می کشند دقتی نمی کند.با این حال عکاسان مازندرانی از کسی طلبی ندارند جز احترام و فضای مناسب جهت انجام فعالیت عکاسی،که حتی مسئولین از برآورده کردن انتظاری به این کوچکی عاجزند.

عکاسان ورزشی مازندران که همیشه مورد کم لطفی و نا ملایمتی های زیادی قرار می گیرند اینبار شاهد نوع جدیدی از این برخورد از سوی نیروی انتظامی و حفاظت ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر بوده اند.با این که در همه جای دنیا و اکثر ورزشگاه های ایران فضای عکاسی برای عکاسان بسیار گسترده است اما در وطنی از هیچ قانونی بجز قانون خود پیروی نمی شود و پرچم های کرنر یار همیشگی این عکاسان هستند.برخورد های زننده نیروی انتظامی با عکاسان در آخر بازی هم که برای عکاسان عادت شده و اگر در یک بازی اتفاقی غیر از این بیافتد باید تعجب کرد.

در بازی قبلی خانگی نساجی مقابل تراکتور نیروی انتظامی از ورود عکاسان به ورزشگاه جلوگیری کرد و نزدیک به آغاز بازی اجازه ورود صادر شد.این موضوع باعث ناراحتی شدید اصحاب رسانه و عکاسان شد و بعد از این اتفاق غلامرضا بهروان اعلام کرد کسی اجازه ندارد با عکاسان برخورد کند و عکاسان حق دارند حتی ۳ ساعت قبل سوت بازی برای عکاسی وارد زمین ورزشگاه وطنی شوند.

نوبت به بازی فولاد رسید و عکاسان برای ورود به زمین به سمت ورزشگاه رفتند و بازهم نیروی انتظامی از ورود آنان جلوگیری کرد و بازهم نزدیک به شروع بازی اجازه ورود عکاسان صادر شد.اما این بار صبر عکاسان ورزشی مازندران لبریز شد و در اقدامی متحد و هماهنگ دوربین ها را زمین گذاشته و همگی این بازی را تحریم کردند تا هیچ عکسی از هیچ رسانه ای از این بازی منتشر نشود.

قطعا این اقدام عکاسان مازندرانی می تواند پیامد های خوبی را به همراه داشته باشد.

زیبایی هر خبر به تصاویر زیبای عکاسان است و خبر بدون عکس قطعا ناقص خواهد بود.امیدواریم در آینده رفتارهای درخور شان این عزیزان را شاهد باشیم.

به قلم:رضا وریجی

مطلب بطور اختصاصی در هفته نامه فرهنگی ورزشی پرش چاپ و منتشر شده است.

هفته نامه فرهنگی ورزشی پرش کاری از گروه رسانه ای پرش با رویکرد بالا بردن سطح کیفی فعالیت های حوزه های مختلف شروع بکار کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو