تجهیزات ناجیان غریق افزایش می‌یابد

 

نسیم ورزش: رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی از فعالیت ناجیان غریق در حدود ۳۵۰ نوار ساحلی مازندران خبر داد و گفت: ارتقای تجهیزات، امکانات و منابع مالی برای افزایش تجهیزات نجات غریق در دستور کار قرار دارد.

نجات غریق

 سید مصطفی میرسلیم در انتخابات هیأت نجات غریق و غواصی مازندران با اشاره به نقش مهم و موثر فرهنگ‌سازی و آگاهی‌رسانی در کاهش تلفات در سواحل دریا، افزود: ساماندهی امداد و نجات در سواحل یکی دیگر از دغدغه‌های مهم این فدراسیون محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد غریق در خارج از طرح دریا اتفاق می‌افتد، گفت: عدم آگاهی مردم و شنا در نقاط کور و غیرطرح موجب بروز حوادث و تلفات جانی در سواحل می‌شود.

این مسئول از فعالیت ناجیان غریق در حدود ۳۵۰ نوار ساحلی مازندران خبر داد و افزود: از مشکلات ناجیان غریق اطلاعات کافی داریم و قرار شد برای ارتقای تجهیزات، امکانات و منابع مالی در طرح ساماندهی برنامه‌ریزی بهتری شود.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی، برگزاری کلاس‌های آموزشی ناجیان غریق را برای توسعه و دانش افزایی مربیان لازم دانست و گفت: داشتن اطلاعات، مهارت و آمادگی جسمانی ناجیان غریق از موارد بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه مازندران استان گردشگر و مسافرخیر است، افزود: به‌دلیل نعمت الهی دریا، دشت، کوه و جنگل، مازندران از استان‌های مهم کشور است که امکانات این استان نیز باید ملی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *