تب و تاب لیگ برتر در مازندران

نسیم ورزش : تب و تاب لیگ برتر در مازندران / در حالی که هنوز چهار روز تا شروع رقابت های لیگ برتر فوتبال باشگاههای ایران و میزبانی تیم نساجی به عنوان تازه وارد این لیگ باقی مانده است ، شهروندان قائمشهر برای تماشای نخستین بازی نماینده خود آن هم پس از ۲۵ سال چشم انتظاری ، به تکاپو افتاده اند .

تب و تاب لیگ برتر در مازندران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ این روزها حرف اول و آخر قائمشهری ها و همچنین هواداران پرشمار نساجی در سراسر مازندران رسیدن یا نرسیدن ورزشگاه در دست بازسازی شهید وطنی به دیدار اول این تیم است ، دیداری که میهمان آن نایب قهرمان لیگ برتر است.
همگانی شدن دغدغه میزبانی نساجی برای میزبانی از تیم های لیگ برتری در ورزشگاه خانگی باعث شد تا برای تسریع در اجرای پروژه بازسازی ، پنج پیمانکار در داخل ورزشگاه کار نصب تاسیسات ، بتن ریزی جایگاه تماشاگران ، نصب برج نوری ، اسکوربورد و سایر تجهیزات مورد نیاز به کار گرفته شوند.
همچنین استاندار مازندران که بیشترین دغدغه اش این روزها تحقق وعده اش برای پایان بازسازی و مرمت ورزشگاه شهید وطنی پیش از شروع لیگ برتر است ، دستور داده تا برای نظارت بیشتر بر کار پروژه عمرانی و رفع مشکل در کمترین زمان ، میز کار مدیرکل ورزش و جوانان استان و فرماندار قائمشهر به داخل استادیوم منتقل شود و این دو مسئول کارهای اداری و فعالیت ورزشگاه را از داخل استادیوم پیگیری می کنند.
** دلهره هواداران
در آستانه شروع رقابت های لیگ برتر ، تکمیل ورزشگاه و میزبانی از نخستین میهمان در ورزشگاه خانگی ‘ شهر خسته ‘ به دلنگرانی هواداران چندین هزار نفری این تازه وارد لیگ برتر تبدیل شده ، به طوری که هر روز تعداد زیادی از این گروه کثیر به نوبت برای بررسی پیشرفت فیزیکی کار عمرانی در شهید وطنی به این ورزشگاه سر می زنند.
همچنین تعدادی از این افراد از بامداد تا پاسی از شب در جایگاه تازه ساخت ورزشگاه شهید وطنی ساخت و ساز ورزشگاه را زیر نظر دارند و حتی گاهی در صورت نیاز با زور بازو کمک کار پیمانکاران می شود تا کارهای پیش برود.
برگزاری نشدن تمرینات نساجی در داخل قائمشهر و حتی دو ورزشگاه جایگزین این تیم برای لیگ برتر باعث شده تا همچنان با وجود وعده مسئولان استانی و حتی باشگاه ، ته دل هواداران به دلیل برخی اما و اگرهای احتمالی خالی بماند و همچنان به صورت کم رنگ این تصور را داشته باشند که نکند دیدار نخست نساجی در خارج از قائمشهر پیگیری شود و آنها مغموم شوند.
** نصب برج نوری و اسکورد
این در حالی است که نصب چهار برج نوری و حمل تجهیزات اسکوربورد ( تلویزیون ورزشگاهی ) به داخل استادیوم شهید وطنی ، سوت پایان ساخت و ساز عمرانی و قطعی شدن برگزاری دیدار خانگی نساجی را در داخل شهر خسته به صدا در آورد و امید تازه ای را به این داد.
بر اساس برنامه ریزی ، ۲۴ ساعت پیش از شروع رقابت های لیگ برتر در چهارم مرداد ماه ، ورزشگاه شهید وطنی برای تامین مسایل امنیتی و انتظامی و سایر برنامه ریزی ورزشی در اختیار سازمان لیگ قرار می گیرد و همه چیز برای یک میزبانی خوب از نایب قهرمان لیگ هفدهم ( ذوب آهن اصفهان) آماده می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در این باره گفت : با صدور مجوز شورای تامین و موافقت سازمان لیگ به طور حتم نخستین دیدار نساجی قائمشهر در لیگ برتر که میزبانی از ذوب آهن اصفهان است، در ورزشگاه خانگی در شهید وطنی برگزار می شود.
حبیب حسین زادگان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برای تسریع در اجرای طرح باسازی و نوسازی پنج پیمانکار در ورزشگاه فعال شدند و هر کدام نیز گوشه ای از کار را گرفتند و پروژه در تکه بندی های نهایی قرار دارد .
وی ادامه داد : با نیروهای امنیتی، انتظامی ، امدادی و هلال احمر برای حضور در ورزشگاه هماهنگی انجام شد و این نشان از قطعی شدن برگزاری رقابت ها در این استادیوم ورزشی است.
حسین زادگان گفت : ورزشگاه ۲۴ ساعت پیش از شروع لیگ برتر در اختیار سازمان لیگ قرار می گیرد تا آنها برنامه های خود را در این ورزشگاه برای برگزاری بهتر دیدار فراهم کنند.
وی اضافه کرد : دولت تدبیر و امید با وجود محدودیت های مالی حدود ۱۲۰ میلیارد ریال برای مرمت و بازسازی و مقاوم سازی ورزشگاه شهید وطنی و نصب تجهیزات برج نوری و اسکور بورد اعتبار مصوب کرد و براساس پیشرفت فیزیکی و صورت وضعیت این اعتبار در اختیار پیمانکاران قرار داده شد.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت : این ورزشگاه به هواداران و مردم قائمشهر تحویل می شود و امیدوارم همانند گذشته میزبان خوبی برای بازی های خانگی باشند تا خاطرات خوش صعود همچنان در کام آنها باقی بماند.
ورزشگاه شهید وطنی که حدود نیم قرن قدمت دارد ، به دلیل مشکلات ساختاری به خصوص فرسودگی ، پس از خاتمه رقابت های لیگ یک در اردیبهشت ماه سال جاری و صعود نساجی به لیگ برتر در دستور کار بازسازی و نوسازی قرار گرفت.
نساجی قائمشهر تنها نماینده مازنی ها در رقابت های لیگ برتر هیجدهم است که پس از ۱۳ سال دوری این استان از بالاترین سطح فوتبالی ایران بار دیگر مردم این خطه را لیگ برتری کرد.
پیش از این شموشک نوشهر نماینده مازنی ها در لیگ برتر بود که در سال ۷۴ به دسته یک سقوط و به دلیل نبود حامی مالی و برخی مشکلات داخلی باشگاه هم اکنون در لیگ دسته دوم حضور دارد.
مازنی ها با وجود داشتن افزون بر ۱۱۰ فوتبالیست در تیم های لیگ برتر و دسته اول ، حدود ۱۳ سال از داشتن یک تیم در لیگ برتر محروم بودند و این در حالیست که هر سال یک تا دو تیم در لیگ دسته اول داشتند.
در رقابت های لیگ برتر ۱۶ تیم حضور دارند و نساجی هفته اول میزبان ذوب آهن، هفته دوم میهمان تراکتور سازی و هفته سوم میزبان آبی پوشان پایتخت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو