تایید سلامتی من ارتباطی به فدراسیون ندارد

 

 رضا یزدانی ، آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران گفت: کادر فنی برای درمان و رساندن من به المپیک ریو تمام تلاش خود را به کار گرفته، اما تائید نهایی سلامت من  ارتباطی به فدراسیون ندارد.

رضا یزدانی
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، رضا یزدانی با بیان این مطلب افزود: با توجه به وضعیت مصدومیتم که از چند ماه پیش اتفاق افتاد، روند درمانی و تمرینی خود را بلافاصله زیر نظر پزشکان و کادر فنی آغاز کردم.

کادرفنی برای کمک به کاهش مشکلات ناشی از درد پای من بهنگام تمرین، پزشک ایرانی را که مقیم کانادا بوده و تخصص ویژه‌ای در فیزیوتراپی دارد به ایران دعوت کرد تا در تمرینات کنار من باشد و اکنون نیز همراه من است.

رضا یزدانی در خصوص آخرین وضعیت خود ادامه داد: در خصوص تعیین تکلیف وضعیت مصدومیت من، فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان مسئول تایید سلامت ورزشکاران شرکت کننده در المپیک باید اظهار نظر کند و این موضوع ارتباطی به فدراسیون کشتی ندارد. قرار است در این مورد کمیسیون ویژه‌ای در فدراسیون پزشکی تشکیل شود.

دارنده مدال طلای رقابتهای جهانی گفت: کادر فنی در این مدت تمرینات اختصاصی در نظر گرفته و مربیان در تلاش هستند من با آمادگی جسمانی و روانی مناسبی راهی المپیک شوم.

رضا یزدانی دارنده دو مدال برنز جهان در پایان گفت: در هر حال امیدوارم با دعای خیر مردم و کمک کادر فنی تیم ملی که همواره در این مدت پشتیبان من بودند در المپیک شرکت کنم و بتوانم با کسب مدال، ضمن افتخارآفرینی برای ایران، ویترین مدالهایم را تکمیل کنم.

گفتنی است رضا یزدانی در وزن ۸۴ کیلوگرم کشتی آزاد در مسابقات المپیک پکن شرکت کرد. وی در مسابقات سال۲۰۰۶ گوانگ‌ژو چین به مقام سومی جهان رسید. همچنین در مسابقات سال ۲۰۰۷ باکو آذربایجان نیز برنز گرفت.

رضا یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۰ با پیروزی بر کشتی‌گیر قزاقستانی مدال طلای آسیا را کسب نمود.در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن با وجود مصدومیت تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت. در مرحله نیمه نهایی با این‌که کادر فنی تیم ملی به دلیل احساس ناراحتی در ناحیه پا از او خواستند انصراف دهد، به کشتی ادامه داد. اما در اواخر وقت اول با تشدید مصدومیت از ادامه مسابقه باز ماند. یزدانی در پی مصدومیت، قادر به راه رفتن نبود و با صندلی چرخدار سالن را ترک کرد.،وی همچنین در سال ۲۰۱۳ از سوی فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) به عنوان کشتی گیر سال در وزن ۹۶ کیلوگرم آزاد دنیا انتخاب شد. وی همچنین در سال ۲۰۱۴ نیز به عنوان کشتی گیر سال در وزن ۹۷ کیلوگرم شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *