تاکید مدیرکل ورزش و جوانان بر سرمایه گذاری بیشتر ورزشی در مازندران

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به ظرفیت و کسب افتخارات ورزشکاران استان در المپیک ریو ، گفت: مازندران یکی از استان های مستعد ورزشی کشور است که برای ارتقای ورزش نیازمند توجه و سرمایه گذاری بیشتر است.

تاکید مدیرکل ورزش و جوانان بر سرمایه گذاری

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حبیب حسین زادگان روز پنجشنبه در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان عباس آباد اظهار داشت: مازندران با افتخاراتی که در پیکارهای جهانی و المپیک به دست آورده ، قلب ورزش کشور محسوب می شود.
وی افزود : این ظرفیت ها و جایگاه نیازمند ارتقا و توجه بیشتر از سوی مسئولان کشوری و استانی است تا ورزشکاران مازندران بتوانند در تمامی رشته ها به رتبه های نخست دنیا دست یابند.
حسین زادگان با اشاره به رتبه نخست چاقی مردم مازندران در بین استان های کشور از مسئولان و مردم خواست در جهت تقویت ورزش های همگانی در شهرها گام بردارند.
مدیرکل ورزش و جوانان مازندران با اشاره به ظرفیت ورزشی شهرستان عباس آباد ، گفت : این شهرستان ظرفیت خوبی در رشته های مختلف ورزشی دارد ، ولی فضای سرپوشیده ورزشی آن متناسب با قابلیت های این شهرستان نیست به همین خاطر تلاش می کنیم تا در آینده اعتبارات ویژه ای را برای فضاهای ورزشی این شهرستان پیش بینی کنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران نیز در این جلسه گفت : برای دستیابی به رشد هشت درصدی بر اساس برنامه پنجم توسعه در مازندران باید ۴۳ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری صورت می گرفت.
محمود نوربخش افزود : بر اساس برنامه هفت درصد این سرمایه گذاری باید از منابع دولتی و بقیه نیز از منابع مشارکت های مردمی تامین می شد که محقق نشد.
وی گفت : محقق نشدن سرمایه گذاری در استان براساس برنامه پنجم توسعه باید مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار گیرد تا در برنامه بعدی نیز دچار این مشکل نشویم.
برنامه پیشنهادی ششم دولت هم اکنون در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه مازندران همچنین به اعتبارات امسال شهرستان عباس آباد اشاره کرد و گفت: امسال برای این شهرستان ۹ میلیارد ریال پیش بینی شده است.
نوربخش افزود: این اعتبارات بر اساس سهم ۱٫۵درصدی جمعیتی و ۲٫۱۱ درصدی شهرستانی برای عباس آباد تعیین شده است.
وی با اشاره اهتمام دولت یازدهم به توسعه همه جانبه کشور و رضایتمندی مردم افزود : مسئولان استانی مناطق مختلف را به صورت یکپارچه می بینند و تلاش می کنند تا با فراهم کردن امکانات و ارائه خدمات مناسب رضایتمندی مردم را فراهم کنند.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران نیز در این جلسه اظهار داشت: آمار گیری نفوس و مسکن امسال متفاوت با سال های گذشته به صورت ترکیبی برگزار می شود.
بهرام اکبرزاده ، کاهش هزینه و امکان دسترسی به خانوارهای غایب را از جمله مزایای این سرشماری برشمرد.
وی گفت : در سال ۷۵ نیمی از جمعیت مازندران زیر ۲۱ سال و در سال ۸۵ به ۲۶ سال و در سال ۹۰ به ۳۰ سال رسید و پیش بینی می شود که امسال این رقم به ۳۲ سال برسد.
اکبرزاده خاطر نشان کرد: ۱۸ مامور سرشماری و سه کارشناس در اجرای آمار گیری در عباس آباد فعالیت خواهند کرد و همچنین از هشت هزار و ۶۰۰ دانش آموز شهرستان هم به عنوان همیار آمار گیر در کنار
بهورزان و دهیاران بهره خواهیم برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *