تاکید بر توسعه ورزش همگانی در جلسه شورای اداری

نسیم ورزش: در نخستین جلسه شورای توسعه ورزش همگانی که با حضور ربیع فلاح  استاندار و حبیب حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد، برای توسعه ورزش همگانی در سطح استان با همکاری دیگر ارگان ها و سازمان ها تاکید شد.


محسن اعرابی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، با بیان اینکه ۴۵ درصد مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی است، گفت: کشورهای پیشرفته این آمار مرگ و  میر را ۵۰ سال پیش داشته اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران چهار عامل، رژیم غذایی نامناسب، فعالیت فیزیکی کم، فشار خون بالا و استفاده از دخانیات را چهار عامل اصلی مرگ و میر برشمرد و تصریح کرد: در مازندران جمعیتی که فعالیت کم دارند رو به افزایش است و هر فرد باید در روز ۳۰ دقیقه فعالیت داشته باشد تا تحرک و فعالیت مفید بدنی اتفاق افتاده باشد.

اعرابی با تاکید براین که ۴۰ درصد جمعیت در روستاها زندگی می کنند و نباید از روستاها غافل شد افزود: در روستاها آمادگی برای پذیرش ورزش همگانی بوجود آمده است.

نماینده دانشگاه مازندران نیز در این جلسه گفت: در توسعه ورزش استان امنیت فرزندان نیاز است که مسئولان با برنامه و هدف به این مسئله نگاه کنند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از  ۵۰۰ هزار دانش آموز در سطح استان بیان داشت: زیرساخت های خوبی در استان وجود دارد که با همگانی شدن ورزش در مدارس و دانشگاه ها می توان به رشد ورزش همگانی در استان کمک کرد.

در ادامه نماینده آموزش و پرورش نیز از فعالیت بیش از ۴۰۰۰ مدارس و بیش از ۵۲۰ هزار دانش اموز در استان خبر داد و تصریح کرد: توسعه پایدار قهرمانی متوجه ورزش همگانی است.

این مسئول با بیان اینکه آموزش و پرورش بهترین جایگاه برای تربیت نیروی انسانی و ورزش است، گفت: در صورت حمایت و نگاه ویژه مسئولان به ورزش مدارس می توان در توسعه ورزش همگانی و قهرمانی موفق بود.

همچنین نماینده حوزه علمیه با بیان اینکه از سوی مقام معظم رهبری تاکید فراوان به تحصیل، تهذیب و ورزش شده است، افزود: با تعامل حوزه علمیه و دستگاه ورزش می توان در گستردگی و توسعه ورزش همگانی موفق عمل کرد.

معاون امور بانوان ورزش و جوانان مازندران نیز در این جلسه با اشاره زیرساخت های ورزشی در بانوان فراهم نیست، گفت: نگاه مسئولان به ورزش بانوان تغییرکند زیرا بیشترین آسیب در این حوزه است.

مریم کیومرثی با بیان اینکه برنامه ریزی خوبی برای توسعه حوزه ورزش همگانی در سطح استان شد، اذعان داشت: اگر در بحث قهرمانی آقایان پیش قدم هستند، بانوان نیز در بحث ورزش همگانی جلوتر و موفق تر از مردان عمل می کنند.

نماینده صدا و سیما نیز در این جلسه با اشاره به اینکه توسعه ورزش همگانی یکی از برنامه های مهم این سازمان است، بیان داشت:با نشاط و ورزش در جامعه به طور حتم فعالیت کاری افراد نیر تاثیر به سزایی دارد.
وی تصریح کرد: ورزش قهرمانی و همگانی مکمل هم هستند و مسئولان وظیه دارند در قبال افتخارآفرینی ورزشکاران و توسعه ورزش همگانی تلاش کنند.

در ادامه رئیس ورزش های روستایی و بازی های بومی محلی مازندران با بیان اینکه هیئت مازندران ۳ سال متولی به عنوان هیئت برتر فدراسیون انتخاب شد، اظهار داشت: ائمه جمعه ها سراسر استان بهترین گزینه برای ورود جدی خیرین به ورزش هستند.

محمدرضا بحرگرد گفت: در دوران گذشته پول بود اما آرامش نبود، اما امروز آرامش است اما پول و اعتبارات بودجه در ورزش مهمترین مشکل ما است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو