تازه ترین گزارش معاون وزیر ورزش از روند آماده سازی نمایندگان ایران در ریو

معاون توسعه ورزش و قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در تازه ترین گزارش معاونت متبوع خود جزئیات روند آماده سازی کاروان ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶را تشریح کرد.

معاون وزیر ورزش

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، وزارت ورزش و جوانان سید نصراله سجادی در نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با معاونان ،مدیران کل ستادی و رئیسان فدراسیون های ورزشی گفت: تاکنون ۱۱ جلسه ستاد بازی های المپیک و پارالمپیک و ۱۱۹ جلسه با رئیسان فدراسیون های المپیکی در ۱۶ ماه گذشته به منظور بررسی و رفع مشکلات کاروان اعزامی ایران به ریو برگزار شد.
سجادی افزود: همچنین ۱۵ جلسه برای مبارزه با دوپینگ در ستاد ملی مبارزه با دوپینگ-نادو از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ایی برگزار شد و ۶۳ بازدید نیز از تمرینات و اردوهای تیم های المپیکی صورت گرفت.
معاون وزیر ورزش و جوانان تعداد سفرهای برون مرزی فدراسیون های ورزشی را ۶۳۶ سفر عنوان کرد و گفت: همچنین شمار سفرهای برون مرزی فدراسیون های المپیکی تا پایان خرداد ماه امسال، ۹۶۶ نفر به ۶۱ کشور بوده است.
سجادی ادامه داد: ورزشکاران رشته ای مختلف برای کسب ۶۴سهمیه در ۱۱۲مسابقه شرکت کرده اند.
وی همچنین مجموع نفرات ورزشکاران اعزامی در ادوار المپیک در سال های (۱۹۲۸ تا ۲۰۱۶ ) را ۶۴۴ نفر اعلام کرد .
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در این نشست با ارائه گزارشی از سهمیه های کسب شده به پراکندگی تعداد ورزشکاران در کاروان اعزامی به بازی های المپیک ریو اشاره کرد و گفت: ورزشکاران ۲۱ استان کشور در این رویداد ورزشی بزرگ حضور دارند.
سجادی در مجموع شرایط کاروان ایران در آستانه المپیک را با توجه به فرایند حمایت ها و آماده سازی ها خوب توصیف کرد .
سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو روز ۱۵ مرداد ۱۳۹۵( پنجم اوت) با مشارکت ۱۰هزار۵۰۰ ورزشکار زن و مرد از ۲۰۵کشور در ۴۴ماده از ۲۸رشته ورزشی و با حضور سران و مقامات بلندپایه بسیاری از کشورهای جهان به طور رسمی در برزیل آغاز می شود.
ایران ۶۴ سهمیه در این دوره از بازی ها کسب کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *