به همت حامیان؛ آواز قو در تالاب سرخرود به یازده هزار رسید

اختصاصی نسیم ورزش :  به همت حامیان؛ آواز قو در تالاب سرخرود به یازده هزار رسید/ سلمان نیک پور حامی قوهای آوارخوان تالاب سرخ رود در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار نسیم ورزش گفت:اوایل ورود قوهای آوازخان بین ۴۰۰تا۵۰۰بال ازاین پرندگان اینجا به چشم میخورد ، اما در حال حاضر به لطف حامیان یازده هزاربال ازاین پرندگان دراین جا قابل مشاهده است.

آواز قو در تالاب سرخرود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، حافظ قوهای آوازخوان سرخرود بیان نمود: حفاظت از محیط زیست می‌بایست از دوران ابتدایی در مدارس فرهنگ سازی شود، من بر اساس علاقه خود به این کار گام برداشته و تا وقتی که بتوانم در این عرصه خدمت می کنم. اینجانب به عنوان اولین شخص که محافظ قوهای فریادکش در سرخرود می باشم از سال ۹۲ این منطقه به عنوان منطقه گردشگری ثبت شد و در حال حاضر سه سال است که این قوها میهمان ما هستند‌.

وی ادامه داد: من بیشتر در اینجا در حوزه آموزشی و فرهنگی خدمت می کنم و با توجه به وضعیت صید شکار وضعیت خوبی نداریم و این شرایط ما در قبال مردم بومی سخت است.

نیک پور افزود: چون بعضی از مردم این منطقه با صید زندگی روزمره خود را میگذرانند و من به عنوان محافظ محیط زیست می بایست جلوی این شکارچیان را بگیرم تا سرمایه‌های ملی ما تحلیل نرود .

وی اذعان نمود: در حال حاضر رفته رفته به این نتیجه رسیدم که این کار باعث کیفیت زندگی خودشان و آینده این سرزمین می باشد درست است این کار زمان بر است ولی نتیجه خوبی در پی دارد‌.

وی در خصوص وضعیت فعلی منطقه گفت:  این منطقه غربی ترین تالاب فریدونکنار است و این اراضی خصوصی است و این کار با همیاری مردم  روستای وزرامحله است. وی ادامه داد: گردشگری ما در این منطقه خیلی خیلی فعال است مخصوصا در هفته آخر سال که مدیریت بسیار دقیقی را ما می طلبد تا بومیان صدمه نبینند.

وی گفت: این منطقه در فصل زمستان جایی برای تفریح مردم است و ما تلاش می‌کنیم که بیشترین ساماندهی را در اینجا انجام دهیم که هم  پرندگان آزار و اذیت نشوند و هم مردم بهترین استفاده را از این منطقه ببرند.

نیک پور خاطرنشان کرد: از شهرهای بابل، آمل ،تهران ،ساری و قائمشهر به ما در بحث غذا دهی و کمک به این پرندگان کمک میکنند و ما تلاش داریم که در بین دانش آموزان فرهنگ سازی کنیم و نگرش مردم را نسبت به شکار عوض کنیم تا حافظ محیط زیست شوند.

وی در پایان گفت: اصحاب رسانه می توانند در فراهم کردن سطح سواد مردم نسبت به محیط زیست اطراف آن ها کمک بسیاری کنند و افکار عمومی مردم نسبت به محیط زیست خود نقش اساسی را در حفاظت ایفا میکند./ فاطمه نبی زاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو