بهروان:برگزاری سوپرجام در آئین‌نامه مسابقات نبود

 

نسیم ورزش:رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: برگزاری سوپر جام در آئین‌نامه این فصل مسابقات نبود و فصل آینده این مسابقه را برگزار خواهیم کرد.بهروان

 

غلامرضا بهروان در مورد دلیل لغو سوپرجام گفت: ما تلاش کردیم که این مسابقه در این فصل بین دو تیم سپاهان و ذوب آهن اصفهان که قهرمان‌های لیگ برتر و جام حذفی بودند برگزار شود حتی مهدی تاج با مدیران دو باشگاه  نیز در این خصوص صحبت کرد و هر دو باشگاه نیز با برگزاری مسابقه موافق بودند اما اول اینکه برگزاری سوپر جام در آئین‌نامه مسابقات دیده نشده بود و دوم اینکه بعد از قرعه کشی مشخص شد سپاهان و ذوب آهن در هفته دوم لیگ برتر باید به مصاف یکدیگر بروند.

 

وی ادامه داد: فصل آینده برگزاری سوپر جام را در آئین‌نامه مسابقات قرار می‌دهیم و تیم‌ها را هم ملزم به انجام آن خواهیم کرد فارغ از اینکه دو تیم طبق قرعه لیگ چه زمانی باهم بازی کنند. البته تلاش خواهیم کرد که سوپر جام را ۲ هفته قبل از شروع لیگ هم برگزار کنیم نه ۵ روز مانده به شروع لیگ.

 

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد وضعیت نامشخص دو باشگاه راه آهن و پیکان برای حضور در لیگ برتر ، گفت: ما به عنوان سازمان لیگ تلاش کردیم که این مساله هرچه سریع‌تر حل شود اما صدور رای دست ما نبود. کمیته استیناف باید هرچه سریع‌تر فکری به حال این دو تیم بکند. هر کدام از این دو تیم فصل آینده در لیگ برتر حضور داشته باشند متضرر خواهند شد حتی اگر رای فردا صادر شود یک روز هم زمان لازم است که به سازمان لیگ و دو باشگاه ابلاغ شود این در حالی است که تیم‌ها از نظر علمی حداقل ۶ هفته برای آماده سازی باید زمان داشته باشند. به این ترتیب هر دو تیم حداقل یک ماه نسبت به تیم‌های دیگر لیگ عقب هستند و در هفته‌های ابتدایی هر تیمی که مقابل راه آهن یا پیکان قرار بگیرد به احتمال زیاد نتیجه می‌گیرد. به هر حال این دو تیم واقعا متضرر می‌شوند.

 

بهروان در مورد وضعیت برگزاری جام شهدا، گفت: جام شهد لغو نشده بلکه به دلیل اینکه برخی تیم‌ها ابتدا برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کردند و سپس انصراف دادند ما به بنیاد شهید پیشنهاد دادیم که جام شهدا در شهریور ماه برگزار شود. در آن زمان هم مسابقات باشگاهی به دلیل روزهای فیفا تعطیل است و هم باشگاه‌ها با فراغ بال در مسابقات شرکت خواهند کرد. البته برخی تیم‌ها مثل سایپا از ابتدا گفتند که در مسابقات جام شهدا شرکت می‌کنیم و تا روز آخر هم روی حرف‌شان بودند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *