بنا: باید با خادم صحبت کنم

نسیم ورزش: سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان گفت: برای انتخاب زمان مناسب جهت برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی با مشکل مواجه هستیم.

بنا

محمد بنا  در پاسخ به این سؤال که با توجه به پیچیدگی و فشردگی مسابقات در سال آینده چه زمانی را برای برگزاری مسابقات انتخابی در نظر گرفته‌اید، اظهار داشت: قرار بود مسابقات در فروردین ماه برگزار شود اما تیم کشتی فرنگی در ۳ وزن باید سهمیه کسب کند و این مسابقات نیز سر وزن قانونی برگزار می‌شود و بسیار سنگین خواهد بود و در فروردین ماه هم برگزار خواهد شد.

وی افزود: به این ترتیب نمی‌توان در فروردین ماه مسابقات انتخابی را برگزار کرد. گزینه دوم نیز خرداد ماه بود که آن زمان نیز بلافاصله بعد از جام جهانی کشتی فرنگی در شیراز است و تیم ایران با ۱۶ کشتی‌گیر خوب برای قهرمانی راهی جام جهانی خواهد شد و نمی‌توان در آن زمان نیز انتخابی را برگزار کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان خاطرنشان کرد: شرایط کسب ۳ سهمیه و برگزاری جام جهانی و البته برخی تورنمنت‌های پیش از المپیک شرایط را سخت کرده و باید به همین دلیل با رئیس فدراسیون و اعضای شورای فنی هم اندیشی کنیم تا تاریخ و یا تصمیمی مناسب را اتخاذ کنیم تا در نهایت تیم کشتی فرنگی در المپیک عملکرد درخشانی داشته باشد. اکنون برای انتخاب زمان مناسب مشکل جدی وجود دارد.

بنا ادامه داد: شاید هم کشتی‌گیرها را ببریم ریو و چند روز زودتر با ارفاق وزن کشتی انتخابی بگذاریم تا دیگر مشکلی ایجاد نشود. در آن صورت کشتی‌گیران همه به المپیک هم رفته‌اند و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

وی در خصوص شرایط امید نوروزی و حمید سوریان هم عنوان کرد: امید و حمید شرایط خوبی دارند و این روزها آماده هستند. بشیر باباجان‌زاده هم نشان داد که خوب است و باید در این ۴۰ روز باقی‌مانده در خانه کشتی بماند و بیرون نرود و فکرش روی کسب سهمیه و مسابقات انتخابی باشد.

آقای خاص کشتی فرنگی گفت: فعلا حضور بشیر در مسابقات کسب سهمیه قطعی است، ولی مهدی‌زاده هم باید راهی اوکراین شود و نتایج او را هم لحاظ کنیم. دوست داشتم عابدین‌زاده طلا می‌گرفت، کریم‌فر هم طلایی شود و آن زمان انتخاب بین اخلاقی، کریم‌فر و عابدین‌زاده سخت است. البته اینکه کسی که سهمیه المپیک را کسب کند و فکر کند خودش المپیکی است اشتباه بوده و زمان همه چیز را مشخص می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *