بزرگترین مشکل ورزش دخالت سیاسیون در مدیریت بوده است!/ سیاسیون به دنبال اهداف تخصصی خودشان بروند

 

نسیم ورزش/ شعبان وفایی نژاد: جمهوری خلق چین در برنامه اصلی خود جهت زیرساخت ورزش کشور ۲۰ سال تمام به هیچ عنوان اجازه هیچگونه سفرهای خارجی تحت عنوان اعزام به مسابقات بین المللی یا برگزاری میزبانی مسابقات رده پائین همچون دهه فجر ما که طی سی سال در کشور با هزینه های بسیار سنگین مالی بدون هیچگونه دستاوردی یا اردوهایی که در دوبی / ترکیه / آمریکا / آفریقا و دیگر مناطق خوش آب و هوا یا هدایت مسئولین ورزش کشور به افراد سیاسی که صد در صد با ورزش بیگانه بوده اند .

برگزاری انواع لیگ ها تنها با اهداف و حیف و میل و ریخت و پاش ؛ چینی ها به هیچ عنوان مثل کشورمان نبوده اند بلکه حدود ۲۰ سال تنها به زیرساخت ورزش کشورشان در درجه اول توجه به ورزش نونهالان و نوجوانان نظر به رشته های پایه همچون ژیمناستیک / شنا / دوومیدانی و غیره و همچنین مبارزه با اعتیاد و توسعه ورزش همگانی و سلامتی جامعه پرداختند. با این اهداف به دنبال صید مدال های المپیک و جهان بوده اند و اینک به عنوان یک قطب ممتاز جهان ورزش و المپیک مطرح هستند .

شعبان وفایی نژاد

بیاییم همچون کشور چین به دنبال زیرساخت ورزش کشور باشیم بیش از سی سال حیف و میل و دخالت سیاسیون در ورزش کشور کافی است فلذا بهتر است سیاسیون و نظامیان به دنبال اهداف تخصصی خودشان بروند .
اگر امروز فساد در ورزش کشور به عنوان سیاه ترین فساد مالی و اخلاقی مطرح شده به این دلیل است که کار به دست مدیران کارآمد و کاردان و متخصص در امر ورزش سپرده نشده است ؛

ورزش ما انقدر سیاه بخت شده که برای تهیه هدیه یا جوایز نقدی به قهرمانان دست به سوی مفسدین اقتصادی و عابربانک های سیار می زنیم .
بزرگترین مشکلات ورزش کشور در بحران آفرینی دخالت سیاسیون و نظامیان در مدیریت ورزش کشور بوده است ؛ در حوزه نظارت بر امور ورزش کشور که جمعی از نمایندگان باید ایفای وظیفه کنند با اعزام به مسابقات جهانی و المپیک و آسیا و رده های بین المللی ، آنها نیز به دلیل منافعی که برایشان ایجاد می شود ، سکوت اختیار می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *