بزرگترین اجتماع ورزشی – مذهبی در حمایت از فوتبال ایران

رئیس سازمان تیم های ملی فوتبال ایران گفت: ۸۰ هزار هوادار فوتبال روز تاسوعای حسینی در ورزشگاه آزادی گردهم می آیند تا بزرگترین اجتماع ورزشی مذهبی را در حمایت از فوتبال ایران شکل دهند.

بزرگترین اجتماع ورزشی - مذهبی

تیم ملی فوتبال ایران در ادامه رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، روزهای ۱۵ و ۲۰ مهر ماه به ترتیب در تاشکند و تهران به مصاف تیم های ملی فوتبال ازبکستان و کره جنوبی می رود.
۲۰ مهر ماه همزمان با تاسوعای حسینی در ایران است. فدراسیون فوتبال پیشتر از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست تغییر زمان بازی را کرده بود که مورد موافقت قرار نگرفت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، «محمدرضا ساکت» در باره روز دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی افزود: برای حفظ حرمت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، ۸۰ هزار هوادار تیم ملی فوتبال با پیراهن مشکی و شال عزا، ورزشگاه آزادی را در روز بازی فوتبال ایران و کره جنوبی به حسینیه ای مبدل خواهند کرد تا شور حسینی را نشان دهند.
وی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته شرکت های واحد اتوبوسرانی و مترو تهران نیز برای انتقال سریع همه عزاداران بسیج می شوند. همچنین ستاد ویژه ای با همکاری شهرداری، شورای شهر و دیگر نهادهای فرهنگی و مذهبی برای برنامه های مذهبی این مراسم تشکیل شده است.
رئیس سازمان تیم های ملی به تلاش برای تغییر تاریخ برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل کره جنوبی اشاره کرد و گفت: فدراسیون فوتبال ایران درخواست تغییر زمان برگزاری این دیدار را با توجه به تقارن آن با ایام سوگواری اباعبدالله حسین(ع) را با مسئولان فدراسیون بین المللی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا درمیان گذاشت، اما به جهت برنامه ریزی های دیگر تیم ها از جمله کره جنوبی با این درخواست موافقت نشد.
ساکت ضمن تشکر از باشگاه ها، سرمربیان و بازیکنان فوتبال در راستای هماهنگی و همکاری با تیم ملی فوتبال ایران گفت: بعد از اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال در ارمنستان، هدف گذاری و برنامه ریزی ویژه ای توسط فدراسیون فوتبال برای حضور قدرتمند مقابل ازبکستان صورت گرفت. البته ممکن است این امر سختی هایی را برای تعدادی از باشگاه ها فراهم کند. اما امیدوارم با حمایت های همه اهالی فوتبال و رسانه ها، شاهد موفقیت تیم ملی فوتبال در عرصه جام جهانی باشیم.
رئیس سازمان تیم های ملی با اشاره به اینکه برای اعزام ایران به ازبکستان هواپیمای اختصاصی در نظر گرفته شده است، گفت: از آنجا که تیم ملی بعد از دیدار مقابل ازبکستان باید بلافاصله برای دیدار مقابل کره جنوبی به تهران سفر کند، پرواز مستقیم نیز در نظر گرفته ایم.
وی در باره برنامه هماهنگی و همگرایی تیم های ملی فوتبال کشور با «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی گفت: نخستین مرحله این برنامه ها در قالب جلسات هم اندیشی و تبادل نظر بین مربیان تیم های فوتبال مردان و زنان با سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان در دستور کار قرار گرفته است.
ساکت افزود: مسائل مربوط به تیم ملی فوتبال در رده های مختلف سنی مردان و زنان در این جلسات بررسی می شود.

بزرگترین اجتماع ورزشی – مذهبی بزرگترین اجتماع ورزشی – مذهبی بزرگترین اجتماع ورزشی – مذهبی بزرگترین اجتماع ورزشی – مذهبی 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *