برگزاری یادواره شهدای ورزشکار مازندران در قائمشهر

نسیم ورزش : یادواره شهدای ورزشکار مازندران با محوریت سردار شهید صادق مزدستان روز چهار شنبه با حضور مسئولین استانی ، شهرستانی ، کادر تیم نساجی مازندران ، ورزشکاران و احاد مختلف مردم در حسینیه عاشقان ثارالله قائمشهر برگزار شد.

یادواره شهدای ورزشکار مازندران

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ورزش٬ فرمانده سپاه کربلای مازندران در این مراسم گفت: قهرمانان و ورزشکاران باید منش پهلوانی واخلاق مداری را راس کار خود قرار دهند، زیرا استعداد خوب ورزشکاری در کنار دیگر کارها به سرانجام می رسد.
سردار سید محمد حسین بابایی با بیان اینکه در جامعه ورزشی کشور بیش از پنج هزار شهید ورزشکار تقدیم انقلاب شده است ، افزود: سهم استان مازندران ۶۰۰ شهید ورزشکار بوده است.
وی گفت: حتی در سال های اخیر هم تعداد زیادی از جوانان برای مقابله با تکفیری ها به میدان جنگ آمده اند به طوری که ۱۲۰ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب شده است.
فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب هستیم، افزود : در طول این سال ها پیروزی ها و پیشرفت هایی نصیب ایران اسلامی شده است.
سردار بابایی پیشرفت های ایران اسلامی را همچون رتبه دوم کشور ایران در ساخت هواپیمای بدون سرنشین، رتبه دوم کشور در تعداد فارغ التحصیلان رشته فنی و مهندسی، رتبه ۶ کشور در سازنده پرتاب ماهواره به فضا، رتبه اول کشور در میان کشورهای غرب آسیا در موضوع واکسن و سرم ، ۱۰ کشور برتر جهان در موضوع علم سلول های شیمیایی و غیره اعلام کرد.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان مازندران در این مراسم گفت: یکی از وظایف ما در اداره کل توجه به بحث های فرهنگی و گرامیداشت یاد و نام شهدای ورزشکار در این استان است .
حبیب حسین زادگان با بیان اینکه امسال دومین سالی است که این برنامه برگزار می شود، افزود: بنا است تا هر ساله یادواره شهدای ورزشکار مازندران با محوریت یک شهید شاخص در یکی از شهرستان ها برگزار شود.
وی در خصوص شهید شاخص شهرستان قائمشهر گفت: شهید صادق مزدستان یکی از نخبگان استان مازندران بوده است که با حضور در جبهه های جنگ به درجه شهادت نائل آمده است.
سردار شهید صادق مزدستان متولد ۱۳۳۵ در تاریخ نهم دی ماه سال ۱۳۶۱ در حالی که تنها ۱۲ روز از ازدواجش می گذشت، در خط مرزی عین خوش و در جنگل امقر بر اثر صابت ترکش مین به ناحیه سر به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای قائمشهر به خاک سپرده شد.
در پایان این مراسم از چند تن از قهرمانان و خانواده های شهدا تجلیل به عمل آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو