برگزاری گردهمایی فعالان جستجو و نجات کشور برای نخستین بار در مازندران

نسیم ورزش: گردهمایی مسئولان کارگروههای پزشکی ، جستجو و نجات هیات های کوهنوردی و صعودهای ورزشی سراسر کشور برای نخستین بار در روز پنجشنبه ۲۱ خرداد به میزبانی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان مازندران و در سالن اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران برگزار شد.

در آیین افتتاح این گردهمایی  ، مهندس احمدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری ، دکتر مساعدیان رییس بخش جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی و مهندس افشین احمدی رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان مازندران حضور داشتند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری در این گردهمایی بر نقش و اهمیت پیشگیری از وقوع حوادث تاکید کرد و استراتژی مدیریت بحران را پیشگیری قبل از وقوع حادثه برشمرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری نقش و جایگاه هیات کوهنوردی استان و کوهنوردان را در هنگام وقوع حوادث مهم تلقی کرد و با توجه به اینکه قله دماوند به عنوان بلندترین قله در این استان قرار دارد  خواستار حمایت بیشتر از هیات کوهنوردی استان جهت تجهیز و آموزش های تخصصی در حوزه های مرتبط گردید .

مهندس احمدی تشکیل ستاد اطلاع رسانی و پیشگیری از وقوع حوادث کوهستان در قله دماوند در زمستان گذشته را یک کار با ارزش و بسیار بزرگ دانست که هیات کوهنوردی استان برای نخستین بار آن را در زمستان گذشته انجام داد.

دکتر مساعدیان رییس بخش جستجو و نجات فدراسیون کوهنوردی نیز با اشاره به تاثیر روانی حوادث کوهستان در مقایسه با سایر حوادث به  پیشرفت قابل توجه هیات کوهنوردی استان مازندران در ۲ سال گذشته در این حوزه اشاره داشت.

مهندس افشین احمدی رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان نیز در این مراسم ضمن تشریح راهبردهای هیات کوهنوردی در این خصوص گفت : با توجه با اینکه قله دماوند در استان قرار گرفته و همه ساله تعداد بسیار زیادی کوهنورد به این قله و سایر قلل استان صعود می کنند تقویت کارگروه جستجو و نجات هیات کوهنوردی استان یک اولویت و ضرورت می باشد .

رییس هیات کوهنوردی استان ضمن قدردانی از اداره کل مدیریت بحران استانداری و هلال احمر استان افزود: تلاش داریم با کمک و همکاری اداره کل  مدیریت بحران استانداری و هلال احمر استان و با همت ستودنی کوهنوردان شایسته مازندرانی قویترین و بهترین کارگروه جستجو و نجات کوهستان کشور را در استان مازندران تشکیل دهیم و در یکی دو سال گذشته پیشرفتهای خوبی در این حوزه داشتیم.

 

این گردهمایی  با حضور مسئولان کارگروههای جستجو و نجات هیات های کوهنوردی سراسر کشور و نماینده هلال احمر استان از ساعت ۸ صبح  تا ساعت ۱۶ برگزار شد و مباحث مختلفی در حوزه پزشکی، جستجوونجات مطرح و تبادل نظر گردید.

 

 1. s

  ۱۱ شکست در ۱۴ فینال:
  قهرمانی تیم ملی نوجوانان کشتی آزاد و فرنگی در آسیا زیر ذره بین نقد
  *************************************************************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  پرونده مسابقات کشتی آزاد و فرنگی کشورمان در قهرمانی کشتی آسیا در حالی بسته شد که به طور کلی کشتی گیران ما در ۱۴ وزن فینالیست بودند اما در حین ناباوری همگان با کمال تأسف در ۱۱ وزن تن به شکست سنگین دادیم ؟! در فینال کشتی فرنگی از ۷ وزن که فینالیست داشتیم در ۶ وزن قهرمانان ما با شکست تشک کشتی را ترک کردند تا کلکسیونی از شکست ها در فینال این مسابقات پدید آید ؛ این یعنی خوش شانسی مطلق در قرعه چرا که اگر قرعه به گونه ای بود که قهرمانان فینالیست ما در دور اول با حریفان پایانی روبرو می شدند زودتر از موعد حذف و یا برای کسب مدال برنز باید تلاش می کردند .
  در کشتی آزاد نیز ما در ۷ وزن فینالیست داشتیم که در ۵ وزن با شکست سنگین روبرو شدند و تنها در دو وزن توفیق کسب پیروزی را به دست آوردند . ما در کشتی آزاد در حالی با هندوستان در نتایج تیمی تنها با ۳ امتیاز اختلاف و نتیجه ۷۷ بر ۷۴ قهرمان شدیم که اگر در قرعه کشی سخت قرار می گرفت بدون شک در کسب عنوان قهرمانی با مشکلات متعددی روبرو و شاید هم قهرمان از دست تیم ملی خارج می شد ؛ جالب اینکه کشتی گیران ما در این مسابقات با شکست مقابل قهرمانان قزاق – ازبکستانی – مغول – قرقیزستانی – ژاپن – کره شمالی و هندوستان بود که این خود حکایت از کم شدن فاصله کشتی ما با سایر کشورها و توجه بیشتر کشورهای آسیایی به زیرساخت های کشتی در کشورشان دارد حال آنکه در سوی مقابل شاهد بی توجهی محض متولیان کشتی به زیرساخت های کشتی کشورمان و توسعه این رشته در رده های سنی پایه هستیم .امید است که مسئولین کشتی کشورمان در باد این پیروزی با چاشنی خوش شانسی قرار نگیرند و در کنار مسئله قهرمانی تیم ملی ، علت شکست و ناکامی های تیم ملی خصوصاً در فینال های این مسابقات را مورد بررسی قرار دهند .قابل توجه است ما در سال های گذشته در کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان جهان حرف اول و آخر را می زدیم اما در برهه کنونی در کشتی آسیا با کمترین طلای ممکن خود را مفتخر به قهرمانی در این مسابقات می دانیم .
  زمان مخابره:۲۱/۸-۲۶خرداد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *