برگزاری کارگاه آموزشی پزشکی پیشگیری از آسیب های ورزشی در ساری/ارتقای سلامت ورزشکاران و کاهش آسیب دیدگی از مهمترین برنامه های ژیمناستیک ساری می باشد

نسیم ورزش: سعید رمضانپور رئیس هیات ژیمناستیک ساری در گفتگوی اختصای با خبرنگار نسیم ورزش از برگزاری کارگاه آموزشی پزشکی یک روزه جهت پیشگیری از آسیب های ورزشی در ساری خبر داد و افزود:این دوره از کارگاره آموزشی که در راستای پیشگیری از آسیب های ورزشکاران در مسابقات برگزار می شود می تواند تاثیر بسزایی در کاهش بروز از آسیب های ورزشی می باشد.ژیمناستیک

وی تصریح کرد:مدرس این دوره از کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های ورزشی دکتر محمودی متخصص فیزیولوژی ورزشی می باشد که عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران است.

رمضانپور اعلام کرد: کارگاه آموزش پزشکی پیشگیری از آسیب های ورزشی در روز یکشنبه ۳۰ فروردین ماه از ساعت ۱۲:۳۰ الی ۱۷ در سالن اجتماعات کانون فرهنگی و تربیتی شهید فهمیده ساری برگزار می شود که جهت هماهنگی های شرکت در این کارگاه با خانم محمدزاده در هیات ژیمناستیک ساری و شماره ۰۹۳۷۰۸۸۷۳۳۰تماس حاصل شود.

رئیس هیات ژیمناستیک ساری با بیان به اینکه این کارگاه برای مربیان ژیمناستیک شهرستان ساری برگزار می شود اذعان داشت: مربیان سایر رشته های ورزشی نیز می توانند در این کارگاه آموزشی شرکت کنند و در پایان به تمامی شرکت کنندگان از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان ساری گواهی شرکت در دوره اعطا خواهد شد.

وی اظهار داشت: این کارگاه ها با هدف افزایش سطح  دانش و آگاهی  مربیان با آسیب های ورزشی در قالب شش ساعت کلاس آموزشی برگزار خواهد شد تا از آسیب هایی ورزشی که گریبان گیر ورزشکاران در مسابقات ورزشی بوده کاسته شود.

در ادامه رئیس هیات ژیمناستیک ساری بیان داشت : ارتقای سلامت ورزشکاران و کاهش آسیب دیدگی ورزشی از مهمترین برنامه های هیات ژیمناستیک ساری می باشد.

 1. شعبان وفایی نژاد2

  یک سوأل از رئیس فدراسیون کشتی :
  آیا در انتخاب مربیان مازندرانی برای تیم ملی کشتی ملاک و معیاری وجود دارد؟
  **************************
  ساری: شعبان وفایی نژاد
  فدراسیون کشتی هر چند صباحی مربیانی از استان مازندران برای مسابقات مختلف در رده های سنی گوناگون انتخاب می کنند تا تیم های ملی ما را در مسابقات همراهی و هدایت کنند که البته این رویکرد حق قانونی کشتی استان می باشد اما سوأل اینجاست که آیا با حقانیت لازم به حق و حقوق مربیان مازندرانی توجه می شود ؟ آیا توجه به مربیان سازنده نفرات تیم ملی از مازندران در انتخاب مربیان مد نظر قرار می گیرد ؟ به طور مثال چند سال است که از وجود مراد گنجی به عنوان کمک مربی تیم ملی از استان مازندران استفاده می شود سوأل اینجاست که آیا وی در امر سازندگی نوجوانان مازندرانی یا به طور کل در مازندران نقشی موثر داشته است ؟
  آیا در این انتخاب ها از دیدگاه کمیته مربیان و رئیس هیأت کشتی مازندران استفاده می شود ؟ در مسابقات جام جهانی آمریکا آیا مربی که معرفی شد جایگاهی در سازندگی نفرات اعزامی مازندران در تیم ملی در جام جهانی داشته است ؟ فدراسیون کشتی مدعی بود که مربیان استان هایی که در تیم ملی حضور پیدا می کنند با توجه به عملکردشان انتخاب می شوند خوب در ساری یک مربی به نام سید علی خدایی در همین مسابقات جام جهانی ۲ ملی پوش به نام های رضایی قله و محمد حسین محمدیان داشته است آیا از وجود وی در این مسابقات استفاده شد؟ حسین کریمی قهرمان آسیا است و مربی سازنده و کاردانی در امر سازندگی کشتی گیران جوان ما محسوب می شود و باید در جایگاه خودش به او امتیاز بدهیم ؛ از استان مازندران ۹ ملی پوش در مسابقات جام جهانی حضور داشتند اما جایگاه مربیان مازندرانی در جام جهانی آمریکا مشخص نبود .
  براستی کدام یک از مربیان اعزام شده نقشی در سازندگی این ۹ کشتی گیر داشته اند ؟ آیا ملاک ومعیار معرفی و یا انتخاب مربیان مازندرانی در تیم ملی ، اطاعت پذیری مطلق از دستورات رسول خادم است مگر وی مغز مطلق کل کشتی کشورمان است ؟!!!
  همین رسول خادم و برادرش امیررضا خادم به عنوان افتخارات کشتی کشورمان در آسیا ، جهان و المپیک در دورانی که کشتی می گرفتند ملاک و معیار اصلی آنها در حضور در مسابقات وجود پدرشان به عنوان مربی بوده است و باید در کادر فنی تیم ملی و همراه آنها در همه مسابقات باشند و اینگونه بوده که پدرش محمد خادم در کلیه مسابقات در کنار آنها بوده است . اما برای دیگران این منطق الزامی و اجرایی نبوده است ؟!
  در مدیریت رسول خادم سازندگی اصل نبوده بلکه اطاعت پذیری از وی ملاک قرار دارد ؛ شما توجه کنید لایق – طلایی – دودانگه – توکلیان – بیات – رضایی چه جایگاهی در امر مربیگری در بحث سازندگی نفرات تیم ملی کشتی آزاد کشورمان داشته و دارند ؟ لایق به جهت رفاقت توکلیان ، به جهت همشهری بودن طلایی – به جهت رفیق بازی با دودانگه و رضایی و به جهت تهرانی بودن بیات در همه مسابقات این امتیازات را به آنها می دهد که به همراه تیم ملی در مسابقات حضور داشته باشند و سرانجام اینکه خوب است رسول خادم اسامی ۴۰ همراهی که به آمریکا اعزام کرده به جامعه ورزشی کشورمان اعلام نماید .
  زمان مخابره:۱۶/۷-۲۶ فروردین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *