برگزاری نخستین المپیاد ورزشی بازی های بومی محلی مازندران در نکا

نسیم ورزش : فرماندار نکا گفت که المپیاد ورزشی بازی های بومی محلی مازندران همزمان با ایام الله دهه فجر با شرکت شماری از کودکان، جوانان و نوجوانان در روستاهای نکا برگزار می شود.

 

المپیاد ورزشی بازی های بومی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم ورزش ، جعفر احمدی روز شنبه در اولین جلسه هماهنگی برگزاری المپیاد ورزشی در نکا افزود : احیا و ترویج بازی های بومی محلی در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر ایجاد نشاط و تندرستی و تاکیدات دولت تدبیر و امید برای همه اقشار جامعه باید در دستور کار همگان در ادارات، نهادها، شهرها و روستاها قرار گیرد.
وی اظهار کرد : هدف از برگزاری المپیاد ورزشی بومی و محلی در نکا ، شناسایی استعداد ورزشکاران روستایی ، زمینه سازی و ترویج ورزش همگانی ، کاهش ناهنجاری های اجتماعی ، تامین و ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی است.
فرماندار نکا گفت : در برخی از موارد ، بازی‌های بومی و محلی به فراموشی سپرده‌ شده است و برگزاری این جشنواره ها می تواند در ترویج این ورزش ها و آداب و رسوم در بین نسل جدید تاثیرگذار باشد.
وی افزود : المپیاد فرهنگی ورزشی نکا در روستاهای دو بخش مرکزی و هزارجریب برگزار می شود که امیدواریم با همکاری دهیاران، شوراها و روستاییان شاهد ترویج ورزش در روستاها و کاهش ناهنجاری های اجتماعی باشیم.
رییس اداره ورزش و جوانان نکا هم در این نشست گفت: بازی های بومی محلی نقش مهمی در ایجاد نشاط و تندرستی جامعه به خصوص در بین نوجوانان و جوانان دارد و این مسابقات در دهه فجر امسال در ۳۲ رشته ورزشی در روستاهای نکا برگزار می شود.
مجتبی رضایی افزود : این المپیاد در رشته های ورزشی مختلف نظیر کشتی سنتی، مچ اندازی، طناب کشی، والیبال، هفت سنگ و دیگر رشته ها برگزار و نمایش هنرهای رزمی هم از برنامه های این المپیاد ورزشی است.
شهرستان نکا در شرق مازندران حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته در ۳۷ رشته ورزشی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *