برگزاری مسابقات کشتی غرب مازندران در تنکابن

 

نسیم ورزش: رئیس هیئت کشتی تنکابن از برگزاری دومین دوره مسابقات کشتی آزاد و فرنگی غرب استان به میزبانی این شهرستان خبر داد.

کشتی

سهراب لاریجانی در شهرستان تنکابن گفت: دومین دوره مسابقات کشتی آزاد و فرنگی غرب استان از جمعه ۱۸ دی‌ماه آغاز و از پنج‌شنبه ۱۷ دی‌ماه وزن‌کشی این رقابت‌ها در تنکابن کلید می‌خورد.

وی اظهار کرد: روز ۱۳ بهمن وزن‌کشی آزادکاران و فرنگی‌کاران نوجوان آغاز و ۱۴ دی‌ماه رقابت‌های این رده برگزار می‌شود. 

لاریجانی افزود: وزن‌کشی آزادکار و فرنگی‌کار رده جوانان روز ۲۰ بهمن‌ماه و مسابقات آن نیز ۲۱ بهمن و بزرگ‌سالان روز ۲۱ بهمن‌ماه وزن‌کشی خواهند کرد که رقابت‌های آن‌ها در رشته آزاد و فرنگی ۲۲ بهمن‌ماه در سالن امام رضا (ع) شهر تنکابن برگزار می‌شود.

رئیس هیئت کشتی تنکابن با اشاره به اینکه نخستین دوره این مسابقات سال گذشته با حضور کشتی‌گیران آزادکار و فرنگی از شهرستان آمل تا رامسر به میزبانی تنکابن با موفقیت و نیز کیفیت مطلوبی برگزار شد، تصریح کرد: نتیجه برگزاری این مسابقات تغییر رویکرد و نگاه جدی به کشتی غرب استان به‌ویژه شهرستان تنکابن بود.

این مسئول ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که در چند سال اخیر داشتیم مانند برگزاری موفق پنج دوره جام بین‌المللی شهید شیرودی، حضور در دو دوره لیگ برتر کشتی و نیز میزبانی سه دوره مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی در این شهرستان سبب شد تا ورزشکاران غرب استان به‌ویژه شهرستان تنکابن بتوانند در شرایطی مطلوب به رقابت با حریفان بپردازند و این فضا موجب رشد و توسعه این ورزش پر تحرک شود.

لاریجانی افزود: کسب مدال کشتی آزاد جهانی توسط مجتبی گلیج، حضور محمد دلفان‌آذری در رقابت‌های جوانان کشوری که کشتی‌گیری با آتیه است و از او در آینده‌ای نه چندان دور بیشتر خواهیم شنید و نیز حضور علی کشوری در سوپر لیگ کشور که برای این نوجوان نیز امید قهرمانی و عضویت در تیم ملی بسیار زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته کشتی تنکابن و غرب استان به ویژه شهرهای سلمان‌شهر، چالوس، نوشهر و نور که رشد خوبی در این ورزش داشتند و برخی از این شهرها دارای ملی‌پوشانی هم هستند برای رشد و توسعه گام بر می‌دارد و آینده آن بر کشتی کشور درخشان خواهد بود.

رئیس هیئت کشتی تنکابن تصریح کرد: برگزاری چنین رقابت‌هایی می‌تواند به رشد و توسعه ورزش کشتی چه به لحاظ فنی و کیفیت آن و نیز چه از نظر مدال‌آوری کمک شایانی کند که خود به نوعی ورزشی اشتغال‌زا نیز محسوب می‌شود.

این مسئول افزود: ورزشکاران فعال در این عرصه با مطرح شدن در لیگ‌های استانی و کشوری و چه بسا در لیگ‌های خارجی شاغل می‌شوند و اشتغال خود یک دغدغه بزرگ برای مسئولان است.

وی بیان کرد: با توجه به اثرات مثبت رویکرد به این ورزش مسئولان هم کمک کنند و هم‌پای مسئولان هیئت‌ها بستر‌های لازم برای برگزاری این مسابقات و اردوهای مشترک در شهرستان را فراهم کنند.

لاریجانی اظهار کرد: تأمین زیرساخت‌های لازم برای این رشته ورزشی نیز از موارد مهم است که باید به آن توجه شود، شتاب بخشیدن به تکمیل و افتتاح خانه بزرگ کشتی تنکابن که به عنوان کمپ تیم‌های ملی دارای امکانات بسیار خوبی از قبیل محل تمرین، تنظیم سالن مجهز بدن‌سازی، محل اقامت و مهمان‌سرا و نیز پاویون‌های ویژه مربیان و کارشناسان و اتاق کنفرانس است می‌تواند در رشد و توسعه کشتی و شتاب بخشیدن به آن مؤثر باشد.

رئیس هیئت کشتی تنکابن ادامه داد: از تمام مسئولان درخواست می‌شود در این مورد و اعطای اعتبارات ویژه این پروژه که به غرب استان و کشتی‌گیران آن خدمات خوبی ارائه خواهد کرد کمک کنند.

وی ضمن درخواست همیاری و کمک از پیشکسوتان این ورزش برای رشد و توسعه کشتی از سوی هیئت کشتی شهرستان، گفت: این هیئت آمادگی لازم برای تجهیز خانه‌های کشتی، روستایی و شهری در حوزه شهرستان را دارد و در صورت واگذاری یک سالن حدود ۱۰۰ متری توسط خیران و یا شوراهای روستایی و شهری، هیئت کشتی استان و شهرستان این آمادگی را دارد تا تشک مورد نیاز آن را فراهم کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *