برگزاری مسابقات قرآنی ویژه ورزشکاران و جوانان

 

نسیم ورزش: معاون فرهنگی امور جوانان مازندران با تاکید بر پرداختن به مسائل فرهنگی در میادین ورزشی  گفت: دومین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه ورزشکاران ، جوانان و کارکنان ورزش سراسر کشور ، در ۱۱ رشته قرآنی (قرائت ، ترتیل، حفظ یک جزء، سه جزء، ده جز، بیست جزء ، دل نگاشته ، خفظ احادیث موضوعی ، حفظ آیات موضوعی همراه با تفسیر و مفاهیم قرآن کریم ) بصورت جداگانه بین برادران و خواهران در سه سطح شهرستانی ، استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

78
 حجت الله حیدری در نشست مسئولین فرهنگی هیات های ورزشی استان و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها ، برگزاری دومین دوره سراسری مسابقات قرآن کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان ورزش و جوانان و میزبانی یادواره شهدای ورزشکار کشور با محوریت شهید بهرام اسدپور گلوگاهی را از اهم برنامه های فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان در سال ۱۳۹۴ عنوان کرد.

 
معاون فرهنگی و امور جوانان افزود: با عنایت به اهمیت مقوله فرهنگی و منویات مقام معظم رهبری نسبت به امورات فرهنگی و گستردگی دستگاه ورزش و جوانان که شامل جامعه بزرگ ورزش و جمعیت زیادی از جوانان کشور می باشد ، توجه به امور فرهنگی در دستگاه ورزش و جوانان از برنامه های اساسی و موکد دولت تدبیر و امید و سیاست های کلان این وزارت می باشد.
حیدری همچنین ضمن ابراز لزوم پرداختن به مسائل فرهنگی در میادین ورزشی بیان داشت : دومین دوره مسابقات سراسری قرآن ویژه ورزشکاران ، جوانان و کارکنان ورزش سراسر کشور ، در ۱۱ رشته قرآنی (قرائت ، ترتیل ، حفظ یک جزء ، سه جزء ، ده جز ، بیست جزء ، دل نگاشته ، خفظ احادیث موضوعی ، حفظ آیات موضوعی همراه با تفسیر و مفاهیم قرآن کریم ) بصورت جداگانه بین برادران و خواهران در سه سطح شهرستانی ، استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 
وی افزود: جوانان، ورزشکاران و کارکنان دستگاه ورزش و جوانان علاقه مند به شرکت در این مسابقات می توانند به ادارات ورزش و جوانان شهرستانها مراجعه و یا در سایت www.tartil.ir  ثبت نام نمایند.

 

حیدری همچنین از نشست با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران مبنی بر همکاری دوجانبه در برگزاری دومین دوره مسابقات قرآنی خبرداد و گفت : به همت ادارات ورزش و جوانان و ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستانها مرحله شهرستانی این مسابقات در شهریور ماه و مسابقات استانی در ماه مهر برگزار خواهد شد و پس از شناسایی نفرات برتر استانی به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

 

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران در جمع مسئولین فرهنگی هیاتهای ورزشی و ادارات شهرستانها گفت: یکی از برنامه های فرهنگی مهم در سال ۱۳۹۴ یادواره شهدای ورزشکار کشور است که با نام و یاد شهید شاخص ورزشکار کشور شهید بهرام اسدپور گلوگاهی و به میزبانی استان مازندران در ۲۵ آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

حیدری همچنین افزود: یادواره شهدای ورزشکار کشور به همت وزارت ورزش و جوانان و مرکز بسیج ورزشکاران کشور و به میزبانی استان مازندران برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه ورزش باعث ترویج فرهنگ پهلوانی و بروز و ظهور معارف اخلاقی در میادین ورزشی و نزد ورزشکاران و قهرمانان خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا معادله زیر را حل کنید (برای تشخیص ربات از انسان) *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو